RB Magazine numer 67

Jest nam ogromnie miło, ponieważ nasza praca po raz kolejny została doceniona przez wiodące medium. Rzeczpospolita przyznała nam wyróżnienie za działalność w dobie pandemii. To dla nas szczególna nagroda, ponieważ świadczy o tym, że sprawdzamy się także w ekstremalnie kryzysowych sytuacjach.

Od początku pandemii udzielamy bardzo dużego wsparcia przedsiębiorcom i podmiotom prawnym, nieradzącym sobie z szybko zmieniającym się prawem. Podsumowanie zmian z ubiegłych miesięcy dostajecie państwo w formie RB Magazynu. Jeśli chodzi o lipiec, to mamy kilka wątków kontynuujących prawo tarcz antykryzysowych, w tym pozytywną informację dla przedsiębiorców – nie muszą już składać wniosku o umorzenie mikropożyczki kierowanej z Funduszu Pracy. Sporo takich dziur z tarcz załatały interwencje Rzecznika MŚP, który zwrócił uwagę między innymi na to, że ZUS nie zwalniał ze składek tych płatników, którzy mieli na koncie nadpłatę. Adwokat Sylwia Jaszczuk zwraca z kolei uwagę na wątpliwość co do zmian wprowadzonych tarczą, a dotyczących kodeksu karnego. Powstaje pytanie czy powinny one obowiązywać, skoro TK orzekł iż nowelizacja Kodeksu Karnego jest niezgodna z konstytucją.

Kontrole wydatkowania środków z tarczy będą trwały co najmniej pięć kolejnych lat, a sprzyjać im będzie więcej takich nieprecyzyjnych zapisów. Część firm już zwróciło subwencje między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju, ponieważ zasady przyznawania zmieniały się tak często, że nikt już nie był pewien czy prawidłowo wywiązuje się z obowiązków. Kontrole na pewno dotkną te podmioty, które dążyły do zmniejszenia podstawy opodatkowania, czemu służyły niektóre zapisy tarcz. Służymy pomocą w razie jakichkolwiek wątpliwości w tym zakresie.

Katarzyna Kołbuś
Redaktor prowadząca

Spis treści

Aktualności

  • RB Restrukturyzacje S.A. obsługuje jedno z pierwszych uproszczonych postępowań restrukturyzacyjnych w Polsce
  • Rzeczpospolita wyróżnia Russell Bedford Poland za działalność w czasach epidemii koronawirusa
  • Wysokie pozycje Russell Bedford w rankingu Kancelarii Prawnych Rzeczpospolitej 2020

Temat numeru

  • Nowelizacja kodeksu karnego niezgodna z Konstytucją

Podatki

  • Tarcza antykryzysowa w opinii branży księgowo-podatkowej
  • Dobra wiadomość dla podatników – NSA przeciwko nadużyciu prawa przez organy podatkowe
  • CIT estoński – jeszcze bez projektu a już w trakcie konsultacji. Sprawdź, czy będziesz mógł skorzystać z nowego rozwiązania
  • Opodatkowanie dochodów dyrektorów spółek brytyjskich w 2020 roku

Prawo

  • Od 24 lipca br. obowiązywać będą wyższe opłaty za decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu
  • Nie trzeba składać wniosków o umorzenie mikropożyczki z tarczy antykryzysowej

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Instytucja składu VAT w polskim porządku prawnym - trwają konsultacje - Russell Bedford https://t.co/YZRP1pvuhw
RB__Poland Pracownicze Plany Kapitałowe a opodatkowanie - Russell Bedford https://t.co/aM17HLTyst
RB__Poland Już niedługo należy zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości - Russell Bedford https://t.co/vovk0Y0iwX