RB Magazine numer 70

Poza nowelizacjami tarcz antykryzysowych, przedsiębiorcy w październiku mieli do czynienia z kilkoma innymi wątkami, które mogą bezpośrednio ich dotyczyć. Opisujemy kilka z nich.

W tym numerze podsumowujemy październik, miesiąc dla wielu firm niezwykle trudny w tym roku. Dla wielu graniczny, bo nie przetrwały covidowego rollercoaster. Chociaż nowe odsłony tarczy dają kolejne ulgi, dopłaty i innego rodzaju wsparcie, to niestety spora część przedsiębiorców nie umie z nich skorzystać. Niektóre zaś, jak tarcza branżowa, do dzisiaj nie zostały wprowadzone. Uchwalono za to ustawę o CIT dla spółek komandytowych, którą Prezydent podpisał 30.11., w ostatni możliwy dzień wejścia przepisów w życie. Rząd funduje nam więc nieustanne atrakcje. Na szczęście mamy sporo zimnej krwi i jeszcze więcej wiedzy specjalistycznej naszych konsultantów, więc gorąco zachęcamy do kontaktu z nami, w razie gdybyście chcieli zoptymalizować swoją działalność pod katem znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne oraz niektórych innych ustaw. W numerze znajdziecie też krok po kroku opisaną uproszczoną procedurę zmiany formy spółki, co niestety stanie się koniecznym ruchem dla niektórych firm.

Katarzyna Kołbuś
Redaktor prowadząca

Spis treści

Aktualności

 • Mocna pozycja Russell Bedford wśród światowych sieci
 • „Razem jesteśmy silniejsi” – 37. doroczna globalna konferencja Russell Bedford

Temat numeru

 • Przekształcenie spółki komandytowej w spółkę jawną - krok po kroku

Podatki

 • Szczepionka na grypę opodatkowana
 • Opodatkowanie spółek komandytowych oraz jawnych od 2021 roku
 • Rejestracja do VAT możliwa również z datą wsteczną. Podatnicy zachowają prawo do odliczania VAT naliczonego z faktur otrzymanych przed datą rejestracji
 • Przedsiębiorcy protestują przeciwkokonfiskacie prewencyjnej
 • Czas na legalizację ponad 20-letnich samowoli budowlanych – nowelizacja prawa budowlanego

Prawo

 • Zmiana kodeksu spółek handlowych w zakresie tzw. prawa holdingowego - kilka spostrzeżeń
 • Projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów wymaga doprecyzowania
 • Z zakończeniem likwidacji spółki należy się pospieszyć

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Instytucja składu VAT w polskim porządku prawnym - trwają konsultacje - Russell Bedford https://t.co/YZRP1pvuhw
RB__Poland Pracownicze Plany Kapitałowe a opodatkowanie - Russell Bedford https://t.co/aM17HLTyst
RB__Poland Już niedługo należy zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości - Russell Bedford https://t.co/vovk0Y0iwX