RB Magazine numer 68

Mamy do czynienia z największym globalnym kryzysem od II wojny światowej, a jednak branża prawnicza przechodzi go suchą stopą. Jest to możliwe dlatego, że wiele firm prawniczych ma zasoby na przyspieszenie cyfryzacji i mierzenie się z nowym kształtem marketingu.

Pandemia to także duże wyzwanie dla naszego sektora, który jest mocno zaangażowany prospołecznie i ma pewnego rodzaju misję wspierania słabszych czy też III sektora. Jesteśmy dumni, ponieważ w Russell Bedford mamy możliwość, aby spełniać obowiązki wobec społeczeństwa, co udowadniamy naszą współpracą z organizacjami NGO i organizacjami samorządowymi, jak np. z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach.

Na łamach magazynu dzielimy się również bezpłatnie wiedzą, która w okresie covidowej zapaści jest na wagę złota. W tym numerze skupiamy się na wydarzeniach, które miały wpływ na prawo w sierpniu. Ekspert prawa podatkowego, Leszek Dutkiewicz, komentuje projekt estońskiego CIT-u. Rafał Dąbrowski opisuje zmiany w zakresie call-off stock, które weszły z początkiem lipca, a Michał Zdanowski rozpatruje problem opodatkowania mikropożyczki udzielanej w ramach tarczy antykryzysowej. Zwracamy też uwagę na tzw. ustawę o bezkarności, która – jak już wiemy – na szczęście nie przeszła, nawet mimo tego, że usilnie próbowano ją przepchnąć pod płaszczykiem tzw. 5 dla zwierząt. Nasi klienci i czytelnicy na pewno zainteresują się też tematem nowelizacji w Kodeksie spółek handlowych oraz niektórych innych ustawach, a dotyczących tzw. prawa holdingowego, tworzącego nową rzeczywistość dla grup spółek.

Katarzyna Kołbuś
Redaktor prowadząca

Spis treści

Aktualności

  • Russell Bedford Poland - solidny partner również w kryzysie
  • Zwrot ubezpieczenia niskiego wkładu własnego – Russell Bedford wygrywa z bankiem BPH S.A.
  • Podatnik otrzymał 2 miliony zwrotu VAT – kolejna wygrana klienta Russell Bedford

Temat numeru

  • VAT - zmiany w 2020 roku

Podatki

  • Ministerstwo Finansów przedstawia wstępny projekt estońskiego CIT. Komentarz eksperta
  • Nowe przepisy dotyczące magazynu call-off stock już obowiązują
  • Opodatkowanie pożyczki dla mikroprzedsiębiorców
  • Wypłata dywidendy nie podlega obowiązkowi sporządzenia dokumentacji podatkowej

Prawo

  • Przeciwdziałanie COVID-19 jako usprawiedliwianie działalności przestępczej
  • Nowe prawo holdingowe w fazie konsultacji

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Instytucja składu VAT w polskim porządku prawnym - trwają konsultacje - Russell Bedford https://t.co/YZRP1pvuhw
RB__Poland Pracownicze Plany Kapitałowe a opodatkowanie - Russell Bedford https://t.co/aM17HLTyst
RB__Poland Już niedługo należy zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości - Russell Bedford https://t.co/vovk0Y0iwX