RB Magazine numer 64

Kwiecień był miesiącem bardzo emocjonującym. Emocje wrzały przede wszystkim w sieci, bo też właśnie do Internetu przeniosło się w dużej mierze nasze życie. Mogliśmy na żywo oglądać jak procedowane jest prawo w Polsce, a ci, którzy śledzili ten proces od wielu lat, doskonale zdają sobie sprawę, że luki i nieprawidłowości, jakie się w nim pojawiają, nie wynikają tylko z szybkiego tempa uchwalania.

Wiele nieprawidłowości jakie pojawiają się w kolejnych odsłonach tarczy ma jakoby wynikać z tego, że prawo osłonowe trzeba było uchwalić szybko. Wydaje się jednak, że ten stan rzeczy ma również kilka innych przyczyn, między innymi tę, że w tworzenie prawa nie zostały włączone praktycznie żadne organizacje pozarządowe, które można by od biedy uznać za niezależne. Projekty były przepychane błyskawicznie, niektórych z nich nie można było nawet przeczytać, tak jakby ich treść była wiedzą tajemną. Wątłe protesty były szybko uciszane albo w ogóle nie zwracano na nie uwagi. W rezultacie mamy pakiet pełen dziur, jeszcze nie zamknięty – czekamy wszak na tarczę Emilewicz, z numerem 4.0.

Staramy się zawiadamiać państwa jak najbardziej rzetelnie o poczynaniach rządu, ważnych pod kątem prawa. Dostajemy mnóstwo sygnałów o tym jak prawa przedsiębiorców były i nadal są łamane. Aby zadbać o bezpieczeństwo naszych klientów, uruchomiliśmy zespół ekspertów, którzy zajmują się odszkodowaniami dla przedsiębiorców za zakaz prowadzenia działalności gospodarczej z powodu COVID-19. Zapraszamy również do śledzenia naszych publikacji oraz mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco relacjonujemy i komentujemy zmiany prawa

Katarzyna Kołbuś
Redaktor prowadząca

Spis treści

Aktualności

  • Wysokie miejsca Russell Bedford w rankingu firm doradztwa podatkowego Rzeczpospolitej

Temat numeru

  • Umowy najmu a koronawirus - aspekt praktyczny

Podatki

  • Nie zapłacisz odsetek za zwłokę, jeżeli rozliczysz się do 1 czerwca 2020
  • Problemy podatkowe nierozwiązane Tarczą 2.0. Nowe ryzyka w przepisach antykryzysowych
  • NSA: Sąd zbada czy krótka blokada rachunku była zasadna
  • Zmiany w podatkach w 2021 roku według Krajowego Programu Reform

Prawo

  • Przygotowana likwidacja - zmiany od 24 marca 2020 roku
  • Pakiet kolejnych zmian pomocowych trafił do Sejmu. Dowiedz się co przewiduje projekt tzw. Tarcza 3.0
  • Komornicy i sądy nadal będą dostarczać przesyłki do rąk własnych. Prawo pocztowe w specustawie

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Instytucja składu VAT w polskim porządku prawnym - trwają konsultacje - Russell Bedford https://t.co/YZRP1pvuhw
RB__Poland Pracownicze Plany Kapitałowe a opodatkowanie - Russell Bedford https://t.co/aM17HLTyst
RB__Poland Już niedługo należy zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości - Russell Bedford https://t.co/vovk0Y0iwX