languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/Zmiany w podatkach/Nowe zasady poboru podatku u źródła odroczone do końca roku
czwartek, 25 czerwiec 2020 10:57

Nowe zasady poboru podatku u źródła odroczone do końca roku

W związku z pandemią przesunięto ponownie stosowanie nowego mechanizmu poboru podatku u źródła.

W Dzienniku Ustaw pojawiły się dwa rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.06.br. 1) zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia lub ograniczenia stosowania art. 26 ust. 2e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz 2) zmieniające rozporządzenie w sprawie wyłączenia lub ograniczenia stosowania art. 41 ust. 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Rozporządzenia przesuwają po raz kolejny stosowanie zapowiadanych od niemal dwóch lat wyłączeń, tym razem na 31.12.2020 r., co MF argumentuje stanem epidemii, który trwa na terytorium Polski. Warto tu zauważyć, że w przypadku płatników PIT nowe regulacje dotyczące poboru WHT już obowiązywały w okresie 01.07.2019-31.12.2019., po czym zostały zawieszone, co wówczas było argumentowane tym, że miała wejść w życie nowelizacja regulacji.

 

Russell  Bedford

Russell Bedford

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi