languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/Zmiany w podatkach/Obowiązek składania informacji o cenach transferowych – nowości od Ministerstwa Finansów
poniedziałek, 04 maj 2020 06:41

Obowiązek składania informacji o cenach transferowych – nowości od Ministerstwa Finansów

W dniu 28 kwietnia 2020 r. na Portalu Podatkowym opublikowana została odpowiedź Ministerstwa Finansów, na zapytanie poselskie, dotycząca obowiązku składania informacji o cenach transferowych (dalej: TPR) przez podatkową grupę kapitałową, a także przez podmioty realizujące transakcje krajowe z podmiotami powiązanymi, których wartość nie przekracza ustawowych progów dokumentacyjnych.

Składanie informacji o cenach transferowych przez podatkową grupę kapitałową

Zgodnie ze stanowiskiem przedstawionym przez Ministerstwo Finansów w przypadku podatników posiadających status podatkowej grupy kapitałowej, podmiotami zobowiązanymi do złożenia informacji o cenach transferowych będą spółki tworzące podatkową grupę kapitałową, nie natomiast sama grupa. 

Składanie informacji o cenach transferowych przez podmioty realizujące transakcje krajowe, których wartość nie przekracza ustawowych progów

W przypadku podatników realizujących transakcje krajowe z podmiotami powiązanymi, których wartość nie przekracza ustawowych progów określonych w art. 11k ust. 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, nie powstanie obowiązek złożenia informacji o cenach transferowych.

Należy natomiast podkreślić, iż do złożenia informacji TPR będą zobowiązane podmioty, które realizują transakcje przekraczające progi kwotowe, ale korzystają ze zwolnienia z obowiązku sporządzenia dokumentacji podatkowej.

Pełna treść zapytania poselskiego oraz odpowiedzi Ministra Finansów dostępna jest pod adresem:

https://www.podatki.gov.pl/ceny-transferowe/wyjasnienia/obowiazek-skladania-informacji-o-cenach-transferowych-tpr/

Ponadto przypominamy, iż interaktywne formularze TPR dostępne są na stronie:

https://www.podatki.gov.pl/cit/e-deklaracje-cit/formularze-cit/

 

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi