piątek, 27 maj 2022 06:22

Międzynarodowa Konferencja Podatkowa i EMEA 2022 Russell Bedford tym razem w Genewie

W dniach 20-22 maja w luksusowym hotelu Fairmont Grand w Genewie, położonym nad wspaniałym Jeziorem Genewskim w Szwajcarii, odbyła się Międzynarodowa Konferencja Podatkowa i EMEA 2022 Russell Bedford.

Po dwóch latach konferencji internetowych z przyjemnością wznowiliśmy Międzynarodową Konferencję Podatkową i EMEA jako wydarzenie offline, szczególnie wyjątkowe dzięki spektakularnemu otoczeniu, jakie ma do zaoferowania Genewa. Otwierając tegoroczną konferencję, przewodniczący Russell Bedford, Bruce Saward, powitał delegatów w Genewie po dwuletniej przerwie, po czym odbyła się sesja prowadzona przez CEO, Stephena Hamleta, na temat tego, co dzieje się w Russell Bedford.

Nabil-Jean Sab i Roland Burger, przedstawiciele firmy goszczącej, Russell Bedford Fiduciaire Genève SA, powitali delegatów w swoim rodzinnym mieście na następnej sesji.

Następnie Niklas Schmidt, szef działu podatkowego w Wolf Theiss, jednej z wiodących firm prawniczych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-Wschodniej, dołączył do nas z wykładem „Crypto Assets – co powinni wiedzieć praktycy podatkowi”.

Niklas jest jednym z wiodących międzynarodowych prawników podatkowych w Austrii, specjalizującym się w podatkach międzynarodowych, klientach prywatnych, fundacjach/trustach oraz aktywach kryptograficznych/blockchainach.

Po przerwie Thomas Tindemans, prezes Hill+Knowlton Strategies, międzynarodowej firmy public relations z siedzibą w Belgii, dołączył do dyskusji „Wyzwania przed nami: Europa w 2022 roku”. Thomas jest obywatelem Belgii z ponad 30-letnim doświadczeniem w sprawach publicznych i komunikacji w UE, i zapewnił naszej grupie najbardziej pouczające i angażujące spojrzenie na główne wyzwania, przed którymi stoi obecnie kontynent.

Następnie delegaci wysłuchali niektórych z naszych nowych firm z regionu EMEA w Atenach (Grecja), Akrze (Ghana), Toskanii (Włochy), Marsylii (Francja) i Brazzaville (Republika Konga).

Po doskonałym porannym programie delegaci przerwali spotkania i udali się na lunch networkingowy z widokiem na Jezioro Genewskie.

Popołudniowy program rozpoczął się bardzo ekscytującą sesją, ponieważ konferencja gościła byłego zawodowego tenisistę i starszego eksperta w Pionie ds. Piłki Nożnej i Odpowiedzialności Społecznej (FSR) UEFA (Unii Europejskich Związków Piłkarskich), Filippo Veglio. Filippo jest odpowiedzialny za opracowanie i wdrożenie strategii Football Sustainability Strategy 2030, której celem jest inicjowanie, inspirowanie i przyspieszanie zbiorowych działań na rzecz poszanowania praw człowieka i środowiska w europejskiej piłce nożnej.

Ponieważ Russell Bedford dąży do stworzenia lepszej przyszłości poprzez proaktywne przywództwo we współczesnych i trwałych kwestiach, takich jak DEI (różnorodność, równość i integracja), ESG (środowisko, zarządzanie społeczne i zarządzanie) oraz CSR (społeczna odpowiedzialność biznesu), dołączenie Filippo było istotne.

Ostatnią sesję pierwszego dnia poprowadził Jeremy Mindell, dyrektor w Primondell , kancelaria podatkowa i księgowa obejmująca szeroki zakres specjalizacji, od dochodzeń podatkowych po zagadnienia HR związane z restrukturyzacją i przekształceniami biznesowymi. Wiedza Jeremy'ego, jak zawsze, była imponująca, ponieważ w sposób godny podziwu przedstawił podsumowanie bieżących międzynarodowych kwestii podatkowych (w tym BEPS 2.0, zmiany cen transferowych, zmiany podatkowe w odpowiedzi na COVID, międzynarodowa koordynacja w zakresie egzekwowania prawa itp.) Po zakończeniu pierwszego dnia konferencji delegaci zebrali się ponownie wieczorem na drinki, kolację i tradycyjną muzykę, aby doświadczyć prawdziwie szwajcarskiego fondue i muzyki ludowej, w restauracji Edelweiss.

Dzień drugi konferencji otworzył Stephen Hamlet, przypominając delegatom o strategicznym pozycjonowaniu sieci, ujawnionym pod koniec zeszłego roku, a po nim wystąpiła Maribel Ortega, trenerka przywództwa, która specjalizuje się w pomaganiu kobietom w awansowaniu na stanowiska kierownicze. Dzieląc się własnymi osobistymi doświadczeniami, Maribel dołączyła do dyskusji „Poruszanie się po mapie kultury”.

Następnie odbyła się seria warsztatów dla delegatów do wyboru, w tym audyt i księgowość: aktualizacja na gorące tematy autorstwa Davida Norrisa, szefa działu audytu i księgowości oraz zgodności w Mercia Group, jednego z największych brytyjskich dostawców usług szkoleniowych i wsparcia dla zawód księgowego.

Partnerzy z londyńskiej firmy członkowskiej Lubbock Fine, Phil Blackburn i Graham Caddock poprowadzili warsztaty na temat możliwości dobrowolnego ujawniania podatków;

a po krótkiej przerwie w networkingu Maribel Ortega wróciła, by poprowadzić znakomity Building a Dream Team.

Kilku innych członków zespołu Lubbock Fine, w tym David Portman i Robert Hoad, poprowadziło kolejną wnikliwą sesję opartą na studium przypadku: „Mobilność międzynarodowa – pułapki na pracowników i pracodawców”.

Po lunchu networkingowym popołudniowe warsztaty zostały wznowione i obejmowały „Nowe międzynarodowe standardy zarządzania jakością: Czy jesteś gotowy?”, ponownie prowadzony przez Davida Norrisa, podczas gdy partnerzy ze szwajcarskich firm członkowskich Russell Bedford poprowadzili warsztaty na temat „Szwajcaria: system podatkowy i możliwości planowania”. Po kolejnej krótkiej przerwie w nawiązywaniu kontaktów wznowiono ostatnie warsztaty dnia, w tym: „Jak technologia zmienia świat księgowości”, które przeprowadzili Sandeep Shrestha i Nadia Burgan (Thomson Reuters), oraz dyskusja przy okrągłym stole dla francuskojęzycznych członków w celu omówienia możliwości współpracy i wzajemnego wsparcia. Po zakończeniu konferencji delegaci przerwali wieczór, by później zebrać się ponownie na drinki, kolację i rozrywkę w bajecznej restauracji la Perle du Lac z widokiem na zapierające dech w piersiach widoki na Jezioro Genewskie.

CEO, Stephen Hamlet, podsumował: „Co za niesamowita konferencja! Od początku do końca było to wydarzenie, które miało wszystko. Znakomita frekwencja członków z całego regionu EMEA i nie tylko. Niesamowita lokalizacja, jeszcze lepsza dzięki naszym fantastycznym gospodarzom i ich wspaniałej gościnności. Mieliśmy niezwykle ciekawy i różnorodny program, który nie tylko uwypuklił kilka ważnych aktualizacji podatkowych i postępów w świecie podatków, ale także rzucił światło na ważne tematy, takie jak krypto, CSR i kultura. Serdeczne podziękowania dla naszych gospodarzy i delegatów, którzy sprawili, że ta konferencja była tak wyjątkowa”.

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Umorzenie udziałów a konieczność obniżenia kapitału zakładowego - Russell Bedford https://t.co/AnnaFvqbmc
RB__Poland Nowelizacja projektu ustawy o fundacji rodzinnej – zmiany w zakresie opodatkowania fundacji oraz jej beneficjentów… https://t.co/2IhwjBL4N3
RB__Poland Kto ma obowiązek powołania inspektora ochrony danych - Russell Bedford https://t.co/3RxgyehGpF
RB__Poland Zmiany w Polskiej Spółce Holdingowej od 2023 roku - Russell Bedford https://t.co/aqYlWXWef4