languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/Instrukcje, czynności, poradniki/Interaktywne formularze CIT-TP i PIT-TP już dostępne
czwartek, 06 wrzesień 2018 06:46

Interaktywne formularze CIT-TP i PIT-TP już dostępne

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami MF poinformowało, iż są już dostępne interaktywne formularze CIT-TP i PIT-TP.

Formularze te stanowią urzędową formę sprawozdania uproszczonego, do złożenia którego zobowiązani są podatnicy objęci obowiązkami w zakresie przygotowywania dokumentacji (dotyczy tych jednostek, w których przychody lub koszty za poprzedni rok podatkowy przekroczyły 10 mln EUR).

Termin na złożenie sprawozdania uproszczonego za rok 2017 mija z dniem 30 września 2018 r. Niektórzy podatnicy wykonali ten obowiązek już wcześniej, składając CIt-TP lub PIT-TP wraz z deklaracją roczną. Trochę wątpliwości w tym zakresie spowodowanych było pierwotnie proponowanym rozwiązaniem, w którym sprawozdanie uproszczone stanowić miało załącznik do deklaracji rocznej w podatku dochodowym. Aktualnie dostępne formularze pozwalają na złożenie uproszczonego sprawozdania niezależnie od deklaracji rocznej, bez konieczności korekty.

Linki bezpośrednio do formularzy:

CIT-TP https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1481810/CIT-TP(2)_v1-0E.pdf

PIT-TP https://www.finanse.mf.gov.pl/documents/766655/1481810/PIT-TP(2)_v1-0E.pdf

Russell Bedford Poland

Russell Bedford Poland

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbmagazine

 

Luty 2023

RB Magazine numer 91

pobierz magazyn

rbiuletyn

 

Styczeń 2023

RB Biuletyn numer 42

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi