niedziela, 16 maj 2021 20:53

Russell Bedford powołuje ECA na członka w Senegalu

Globalna sieć profesjonalnych usług Russell Bedford International ogłosiła mianowanie ECA pierwszą w historii firmą członkowską w Senegalu.

ECA (Expertise comptable, Conseils & Audit) została założona w 2016 r. przez obecnego partnera zarządzającego, Djiby Mete, CPA z ponad 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie audytów ustawowych i kontraktowych, rachunkowości i doradztwa finansowego. Jest także członkiem Krajowej Komisji Członkowskiej oraz Krajowej Rady Rachunkowej ONECCA - Narodowego Instytutu Biegłych Rewidentów Senegalu.

Z siedzibą w stolicy Senegalu, Dakarze, firma z trzema partnerami ma również oddziały w Tambacounda i Kédougou, we wschodnich i południowo-wschodnich regionach Senegalu. Firma planuje również otwarcie oddziałów w Ziguinchor i Saint-Louis, w południowych i północnych regionach Senegalu.

Oprócz zarządzania firmą, Djiby Mete jest również wykładowcą w różnych ośrodkach akademickich, w tym na Uniwersytecie w Dakarze, Uniwersytecie Dakar-Bourguiba i Wyższym Instytucie Zarządzania (ISM).

ECA oferuje szeroki zakres usług zarówno klientom z sektora prywatnego, jak i publicznego, w tym przygotowywanie rachunków, pomoc w zakresie MSSF, outsourcing księgowości, doradztwo finansowe, audyt wewnętrzny i zewnętrzny, badanie due diligence i szkolenia. Klientami jest kilka spółek giełdowych i jednostek interesu publicznego.

„Z przyjemnością witam ECA w sieci w Afryce Zachodniej – komentuje Stephen Hamlet, CEO Russell Bedford International. – W ostatnich latach poczyniliśmy znaczne postępy na całym kontynencie afrykańskim i chcemy utrzymać takie tempo. Witam Djiby`ego i jego zespół, którzy dołączają do jednego z najszybciej rozwijających się regionów Russella Bedforda. Nie mogę się doczekać, aż ich firma urośnie w siłę, przy wsparciu ich międzynarodowych kolegów ”.

Djiby Mete, partner zarządzający w ECA, dodał: „Jesteśmy niezwykle dumni z dołączenia do Russell Bedford International. Z niecierpliwością czekamy na nawiązanie kontaktu z naszymi globalnymi odpowiednikami, starając się zrealizować nasze długoterminowe cele biznesowe i ambicje ”.

Klaus-Peter Hillebrand, dyrektor zarządu Russell Bedford na region EMEA, dodał: „Serdecznie witamy naszych nowych kolegów w Senegalu. Bogate doświadczenie ECA i szeroki wachlarz usług niewątpliwie przyczynią się do naszej już umacniającej się obecności w Afryce. Nie mogę się doczekać przyszłej współpracy”.

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs