languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/Instrukcje, czynności, poradniki/Ministerstwo Finansów podało zaktualizowaną listę państw pozwalających na wymianę raportów CBC
piątek, 03 sierpień 2018 07:56

Ministerstwo Finansów podało zaktualizowaną listę państw pozwalających na wymianę raportów CBC

Państwa należące do OECD i G20 zobowiązały się do implementacji mechanizmu raportowania według krajów (ang. Country-by-Country Reporting, CBC). Działania podjęte przez OECD znalazły poparcie także na forum Unii Europejskiej, w efekcie czego wydana została odpowiednia dyrektywa Rady UE zobowiązująca państwa członkowskie do implementacji tego rozwiązania. Uaktualniona została lista państw, z którymi Polska posiada umowy upoważniające do wymiany raportów według krajów.

Umowy są konieczne dla wymiany raportów z państwami spoza UE. Po zmianach do Polski przekazane zostaną między innymi raporty złożone w Szwajcarii i Malezji.

Należy zwrócić uwagę na to, że nie ma podstaw prawnych do wymiany raportów z Chinami, Hongkongiem, Izraelem, Katarem, Tajwanem oraz Turcją. Podmioty, które w CBC-P wskazały jako państwo złożenia raportu jeden z wymienionych krajów, mają obowiązek wskazania innego państwa lub złożenia raportu w Polsce (art. 84 ustawy z dnia 9 marca 2017 o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami; Dz. U. z 2017 r., poz. 648 ze zm.).

Russell Bedford Poland

Russell Bedford Poland

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbmagazine

 

Luty 2023

RB Magazine numer 91

pobierz magazyn

rbiuletyn

 

Styczeń 2023

RB Biuletyn numer 42

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi