poniedziałek, 14 czerwiec 2021 10:43

Mikrorachunek podatkowy – jakie wpłaty obejmuje?

Obowiązujący od początku 2020 indywidualny mikrorachunek podatkowy służy do uiszczania do wpłat PIT, CIT i VAT, opłaty od środków spożywczych czy podatku od sprzedaży detalicznej. Nie obejmuje natomiast np. podatku akcyzowego.

Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej, z dnia 06.04.2021 r, określa rodzaje podatków, opłat lub niepodatkowych należności budżetowych, których wpłata jest realizowana przy użyciu mikrorachunku podatkowego. Uzasadnienie do rozporządzenia zaznacza, że od uwarunkowań technicznych i organizacyjnych zależeć będzie rozbudowa tego systemu rozliczeń. Na ten moment nie można wpłacać na mikrorachunek podatku akcyzowego, z którego należność powinna być kierowana na konto Urzędu Skarbowego w Nowym Targu. Odpowiednie formularze, które należy złożyć, znajdziesz w poniższej tabeli.

 

Masz pytanie z zakresu rachunkowości?

blaszkowskig

Audyt i usługi poświadczające

Grzegorz Błaszkowski

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: grzegorz.blaszkowskii@russellbedford.pl

grazyna zaremba1

Outsourcing księgowości

Grażyna Zaremba

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: grazyna.zaremba@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Przekształcenie spółki a własność nieruchomości rolnych i leśnych - Russell Bedford https://t.co/gUAcRq8b5A
6mreply
RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ