languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/O nas/RB biuletyn

Numer 43 - Doradztwo Prawne i Podatkowe RB Biuletyn

Pobierz RB Biuletyn w PDF

Drodzy czytelnicy

Jest to 43. numer kwartalnika „Doradztwo Prawne i PodatkoweRB Biuletyn”, który możecie Państwo dostać w wersji elektronicznej, jak też w wersji papierowej.

andrzej dmowskiZa nami trudny rok, obfitujący w zmiany, w tym największą nowelizację prawa podatkowego, z tych dokonanych w ostatniej dekadzie. Krótkie podsumowanie daje nam obraz modyfikacji Kodeksu spółek handlowych, w tym wprowadzenie przepisów prawa holdingowego. Obserwowaliśmy również nowelizacje Kodeksu cywilnego (tu między innymi zmiany w zakresie biegu terminu przedawnienia) czy kontrowersyjne pomysły zmieniające Kodeks karny (przykładowo obniżenie wieku odpowiedzialności karnej). W podatkach co chwilę mieliśmy do czynienia z małymi lub naprawdę dużymi trzęsieniami ziemi. Ulepszany jest nadal estoński CIT, a polski ład wprowadził szereg ulepszeń lub utrudnień, z którymi muszą się mierzyć przede wszystkim doradcy podatkowi i księgowi.

W tym zmieniającym się bardzo szybko otoczeniu prawnym warto zatrzymać się na chwilę i złapać dystans. Między innymi temu już od wielu lat służą nasze publikacje. W recenzowanym biuletynie znajdują się merytoryczne artykuły, które mają poszerzyć wiedzę na dany temat. W tym numerze są to zagadnienia dotyczące praktycznej strony prowadzenia działalności, takie jak wybór formy prowadzonej działalności jako spółki z o.o., zabezpieczenie kontynuacji działalności na wypadek śmierci przedsiębiorcy, jak też waloryzacja wynagrodzeń wykonawców w robotach budowlanych – problem ważny w okresie trudności, jakie obserwujemy w branży budowlanej.

W 2023 życzymy Państwu bardziej przejrzystego prawa, a także sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

Dr Andrzej Dmowski
Redaktor naczelny miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe - RB Biuletyn”

 

Zapraszamy do lektury

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi