środa, 31 marzec 2021 07:16

Zapotrzebowanie na specjalistów do spraw prawnych wzrosło w 2020 roku

Jak wynika z raportu Thomson Reuters o stanie departamentów prawa korporacyjnego w 2021 r., w ubiegłym roku wzrosło wyraźnie zapotrzebowanie na osoby ze znajomością prawa, które mogą wesprzeć prawników przy zarządzaniu wydatkami i wdrażaniu nowych technologii.

Informacje zebrano z badania 223 działów prawnych z czerwca 2020 r. oraz z danych zebranych z narzędzia do śledzenia wybranych parametrów, które zostało zainstalowane w 1450 działach prawnych Wielkiej Brytanii. Okazało się, że 81% działów prawnych stwierdziło, że zatrudniało prawników w 2020 r. W porównaniu z 57% w 2019 r. zauważalny jest więc skok w zatrudnianiu legalnych operatorów. Raport stwierdza, że w 2020 r. obciążenie pracą w działach prawnych wzrosło o 58%, a budżet zmniejszył się o 29%. Prawie jedna trzecia działów prawnych zwiększyła wydatki na technologię, ponieważ prawnicy przeszli na pracę zdalną. Specjaliści ds. prawnych – którzy niekoniecznie sami są prawnikami – często nadzorują zarządzanie zmianami w dziale prawnym, budżetowanie, wysiłki w zakresie wydajności i wdrażanie technologii. Rola ta zyskała na popularności w ostatnich latach, a eksperci i menadżerowie ds. prawnych są coraz bardziej poszukiwani w działach prawnych i kancelariach prawnych, rośnie też liczba alternatywnych dostawców usług prawnych wspierających działania reklamowe.

Źródło: today.westlaw.com

Sprawdź aktualne oferty pracy w Russell Bedford Poland: Oferty pracy i staży - Russell Bedford

 

Masz pytanie z zakresu prawa?

andrzej dmowski1

Warszawa

Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: andrzej.dmowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Kalendarz spotkań

calendar

Ruszamy z cyklem spotkań z przedsiębiorcami. Dzięki nim możemy wdrożyć optymalną pomoc dla naszych obecnych i przyszłych klientów. Tutaj możesz zobaczyć wszystkie przyszłe wydarzenia. Zapraszamy.

Zobacz terminy

Facebook

Twitter

RB__Poland Instytucja składu VAT w polskim porządku prawnym - trwają konsultacje - Russell Bedford https://t.co/YZRP1pvuhw
RB__Poland Pracownicze Plany Kapitałowe a opodatkowanie - Russell Bedford https://t.co/aM17HLTyst
RB__Poland Już niedługo należy zapłacić pierwszą ratę podatku od nieruchomości - Russell Bedford https://t.co/vovk0Y0iwX