languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/Zmiany w podatkach/Wielka Brytania naciska na zwolnienie Londynu z globalnej umowy podatkowej w sprawie CIT
środa, 09 czerwiec 2021 07:16

Wielka Brytania naciska na zwolnienie Londynu z globalnej umowy podatkowej w sprawie CIT

Kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak naciska na zwolnienie londyńskiego City z planu światowych liderów, który ma na celu zmuszenie korporacji międzynarodowych do płacenia wyższych podatków krajom, w których prowadzą działalność.

Kraje GT (grupa siedmiu wiodących gospodarek) podpisały w Londynie porozumienie, które ma wymusić jednolity, niski CIT dla największych światowych firm. Rishi Sunak chce, aby usługi finansowe, w tym globalne banki z centralą w Londynie, zostały wyłączone z planu, gdy w przyszłym miesiącu rozmowy przeniosą się na G-20. Kanclerz chce się upewnić, że „właściwe firmy płacą właściwy podatek we właściwych miejscach”.

Celem globalnej umowy podatkowej G-7 jest powstrzymanie międzynarodowych firm od obniżania rachunków podatkowych poprzez przenoszenie zysków do rajów podatkowych i sprawienie, by płacili więcej w krajach, w których działają, oraz dostosowanie systemu do przechwytywania handlu wartościami niematerialnymi, takimi jak dane i informacje. Uzasadnienie wykluczenia sektora finansowego zostało przedstawione w tak zwanym „pierwszym planie filaru” umowy, opublikowanym w październiku ubiegłego roku. Zgodnie z dokumentem, branża usług finansowych musi mieć „jednostki o odpowiedniej kapitalizacji” w każdej jurysdykcji rynkowej, co oznacza, że ​​ich zyski są na ogół opodatkowane na każdym z rynków.a

 

Russell  Bedford

Russell Bedford

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbmagazine

 

Luty 2023

RB Magazine numer 91

pobierz magazyn

rbiuletyn

 

Styczeń 2023

RB Biuletyn numer 42

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi