wtorek, 11 sierpień 2020 21:01

Pięć strategii stosowanych przez szybko rozwijające się firmy

W ciągu ostatnich dziesięciu lat w firmach świadczących usługi profesjonalne zaszły ogromne zmiany. Zmieniły się zachowania kupujących, a nadążanie za szybkim postępem technologicznym okazało się bardzo trudne. Jednak w tym czasie niektóre firmy radziły sobie wyjątkowo dobrze, rozwijając się trzy razy szybciej niż przeciętny biznes.

Aby to zrozumieć, w badaniu High Growth Study 2020 firmy Hinge Marketing przeanalizowano działania ponad 1000 firm świadczących profesjonalne usługi. W tym artykule przyjrzymy się pięciu strategiom wzrostu stosowanym przez rozwijające się firmy.

Skorzystaj z cyfrowego marketingu

Wykorzystanie w biznesie technik cyfrowych i marketingu treści wzrosło mocno w ciągu ostatnich trzech lat. Połowa uczestników badania Hinge High Growth Study 2020 poinformowała, że ​​publikowała posty na blogu, łączyła się w sieci w mediach społecznościowych i wykorzystała marketing e-mailowy. Chociaż te techniki marketingowe są przydatne same w sobie, same w sobie nie wystarczą, aby zapewnić niezwykły wzrost.

David C Baker, autor „The Business of Expertise”, mówi, że dzielenie się uogólnioną wiedzą fachową otwiera możliwości pobierania opłat za wiedzę specjalistyczną. Firmy szybko rozwijające się wkładają sporo wysiłku w tworzenie treści o wysokiej wartości, w formie na przykład:

  • studium przypadku
  • zawartość do pobrania, pod warunkiem, że użytkownicy podadzą dane kontaktowe przed uzyskaniem dostępu,
  • podcasty
  • raporty z badań.

Krótko mówiąc, marketing cyfrowy i content marketingowy pozwala na dawkowanie wiedzy i generowanie potencjalnych klientów online.

Często badaj rynki docelowe

Szybko rozwijające się firmy są mniej zaniepokojone zagrożeniami, takimi jak zmiany w zachowaniu kupujących i na nieprzewidywalnych rynkach, ponieważ nieustannie badają rynek. Znając swoje rynki, mogą przewidywać zagrożenia.

David Burrus, autor książki „The Anticipatory Organization”, uważa, że ​​aby firmy mogły się rozwijać i prosperować, muszą przewidywać problemy, zanim się pojawią. Firmy mogą to zrobić, często badając i analizując rynki docelowe i wewnętrzne dane biznesowe. Statystyki pokazują, że firmy, które to robią, rozwijają się szybciej i są bardziej dochodowe.

Zainwestuj w automatyzację zarządzania pracownikami

Podczas gdy szybko rozwijające się firmy mniej niż inne martwią się o przyszłość, jedna rzecz ich niepokoi: automatyzacja. O 60% częściej niż pozostałe przedsiębiorstwa postrzegają automatyzację i sztuczną inteligencję jako wyzwanie, któremu muszą stawić czoła w ciągu najbliższych pięciu lat. Wyjaśnieniem tej obawy jest to, że szybko rozwijające się firmy są tego bardziej świadome i dlatego częściej korzystają z technologii automatyzacji przepływu pracy.

W wywiadzie z Andrew Filevem, CEO firmy Wrike, twórców platformy oprogramowania do zarządzania pracą zespołową, opowiedział on o swoim celu, jakim jest zwiększenie produktywności przez firmy świadczące profesjonalne usługi poprzez usprawnienie procesów zarządzania projektami.

Z kolei Deltek to firma technologiczna, która pomaga firmom świadczącym usługi profesjonalne w łączeniu i automatyzacji cyklu życia projektu. Firma Deltek była ostatnio gospodarzem dyskusji panelowej Russell Bedford na temat tego, co jest niezbędne do napędzania wzrostu na dzisiejszym rynku. Dyskusja ujawniła, że ​​szybko rozwijające się firmy napędzają rozwój, wykorzystując technologię do automatyzacji planowania zasobów projektowych.

Skorzystaj z technologii marketingowej

Nasze badanie wysokiego wzrostu 2020 ujawniło, że szybko rozwijające się firmy są dwukrotnie bardziej skłonne do priorytetowego traktowania technologii marketingowych i automatyzacji. Scott Brinker, wiceprezes Platform Ecosystem w HubSpot i założyciel konferencji Martech East and West, uważa, że chociaż istnieje potencjalne ryzyko konfliktu między działami marketingu i IT, firmy powinny promować współpracę obydwu działów, bo technologia marketingowa na pewno może pomóc osiągnąć sukces.

Nowe, usprawnione i zautomatyzowane procesy marketingowe pozwalają firmom zwiększyć widoczność ich wiedzy dla potencjalnych klientów. To prawdopodobnie wyjaśnia dlaczego w ciągu ostatnich trzech lat tworzenie treści stało się głównym priorytetem marketingowym.

Szybko rozwijające się firmy również znajdują nowe kanały i formaty dla swoich treści. Z naszego badania wynika, że ​​firmy zainwestowały:

  • 28% większy wysiłek przy publikowaniu badań podstawowych, co przekłada się na 30% większy wpływ,
  • 21% więcej w studiach przypadków, przy 30% większym wpływie,
  • 30% więcej w podcastach, co daje niesamowity 136% większy wpływ.

Zdobądź przewagę dzięki nowym umiejętnościom

Firmy, które chcą szybko się rozwijać potrzebują najlepszych ludzi z nowoczesnymi umiejętnościami. Dotyczy to zwłaszcza marketingu. Działy marketingu w szybko rozwijających się firmach zatrudniają bardziej wykwalifikowanych badaczy, specjalistów ds. sieci, strategów i analityków danych.

Nasze badanie pokazuje, że tworzenie przewagi tych umiejętności skutkuje silniejszym wpływem marketingowym w prawie każdej testowanej technice marketingowej. Szybko rozwijające się firmy zgłosiły o 30% większy wpływ publikowania badań i o 33% większy wpływ sieci społecznościowych.

O autorze:

John Tyreman - Hinge Marketing, Washington DC, USA

Przez ostatnie sześć lat prowadził szeroko zakrojone badania w Hinge Research Institute, oddziale Hinge, który publikuje podstawowe badania skupiające się na tym, co napędza niezwykły rozwój usług profesjonalnych.

Osobiście przeanalizował perspektywy ponad 15 000 kupujących i sprzedających usługi profesjonalne i pomógł setkom organizacji świadczących profesjonalne usługi wykorzystywać dane do wpływania na strategie marki i marketingowe.

Pasjonuje się badaniami rynkowymi, analizami i wykorzystywaniem danych do podejmowania decyzji. Badania Johna są istotną częścią pracy Hinge i służą do rozwiązywania problemów klientów, identyfikowania trendów, tworzenia treści i ustalania wzorców branżowych.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Masz pytanie z zakresu szkoleń?

andrzej dmowski1

Warszawa

Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: andrzej.dmowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland „Razem jesteśmy silniejsi” – 37. doroczna globalna konferencja Russell Bedford - Russell Bedford https://t.co/muEBNkqbR4
1hreply
RB__Poland Russell Bedford z 6% wzrostem! - Russell Bedford https://t.co/CCiYOadd53
RB__Poland PFR dofinansuje restrukturyzowane spółki komandytowe - Russell Bedford https://t.co/JlvBXRkk0N
RB__Poland Mocna pozycja Russell Bedford wśród światowych sieci - Russell Bedford https://t.co/10NokoVSrU