środa, 09 czerwiec 2021 09:37

Dzień księgowego

Księgowy, czyli pracownik działu księgowości, to dziś nie tylko osoba zajmująca się wszelkimi czynnościami związanymi z prowadzeniem ksiąg rachunkowych podmiotów gospodarczych. Szerzej – zarządza finansami firmy, a główna księgowa musi być też dobrym managerem. W Dzień księgowego pragniemy podziękować wszystkim księgowym.

9 czerwca 1907 roku, powołano do życia Związek Buchalterów w Warszawie – pierwszą organizację osób zajmujących się zawodowo księgowością i finansami. W święto księgowego życzymy wszystkim księgowym sukcesów, cierpliwości do zmieniających się przepisów i radości z pracy. Aby wywołać wasz uśmiech, przytaczamy kilka dowcipów, nawiązujących do waszej profesji.

– Jakie ryby w księgowości lubimy najbardziej?

– Grube sumy !

 

Wchodzi facet do urzędu i pyta się sekretarki:

- Naczelnik przyjmuje?

- Nie odmawia...

 

Co robi księgowa u rzeźnika?

- Rachuje kości!

 

Jak brzmi najmilszy zwrot w języku polskim?

– Zwrot podatku!

 

Kasia

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ
RB__Poland Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu na leasingobiorcę - Russell Bedford https://t.co/427FLNijsR