środa, 09 czerwiec 2021 07:16

Wielka Brytania naciska na zwolnienie Londynu z globalnej umowy podatkowej w sprawie CIT

Kanclerz skarbu Wielkiej Brytanii Rishi Sunak naciska na zwolnienie londyńskiego City z planu światowych liderów, który ma na celu zmuszenie korporacji międzynarodowych do płacenia wyższych podatków krajom, w których prowadzą działalność.

Kraje GT (grupa siedmiu wiodących gospodarek) podpisały w Londynie porozumienie, które ma wymusić jednolity, niski CIT dla największych światowych firm. Rishi Sunak chce, aby usługi finansowe, w tym globalne banki z centralą w Londynie, zostały wyłączone z planu, gdy w przyszłym miesiącu rozmowy przeniosą się na G-20. Kanclerz chce się upewnić, że „właściwe firmy płacą właściwy podatek we właściwych miejscach”.

Celem globalnej umowy podatkowej G-7 jest powstrzymanie międzynarodowych firm od obniżania rachunków podatkowych poprzez przenoszenie zysków do rajów podatkowych i sprawienie, by płacili więcej w krajach, w których działają, oraz dostosowanie systemu do przechwytywania handlu wartościami niematerialnymi, takimi jak dane i informacje. Uzasadnienie wykluczenia sektora finansowego zostało przedstawione w tak zwanym „pierwszym planie filaru” umowy, opublikowanym w październiku ubiegłego roku. Zgodnie z dokumentem, branża usług finansowych musi mieć „jednostki o odpowiedniej kapitalizacji” w każdej jurysdykcji rynkowej, co oznacza, że ​​ich zyski są na ogół opodatkowane na każdym z rynków.a

 

Masz pytanie z zakresu podatków?

rafal dabrowski1

Warszawa

Rafał Dąbrowski

Kierownik Deparamentu Podatków
tel: 22 276 61 84
email: rafal.dabrowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ
RB__Poland Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu na leasingobiorcę - Russell Bedford https://t.co/427FLNijsR