środa, 13 listopad 2019 12:12

Ewolucja technologiczna – wyzwanie dla liderów biznesu

 photo by freepik - www.freepik.com photo by freepik - www.freepik.com

Wiele napisano na temat zagrożeń jakie niesie dla tradycyjnych modeli biznesowych automatyzacja i sztuczna inteligencja. Wiele z artykułów skupia się na szczegółach technicznych różnych produktów lub przedstawia perspektywę końca świata. Jako lider biznesu powinieneś skupić się na tych aspektach technologicznych zmian, które możesz kontrolować, aby z powodzeniem nawigować firmą. Oto kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

 

Ustalenie sposobu myślenia o zmianie

Zanim będziesz mógł stworzyć właściwy sposób myślenia o nowych technologiach w firmie, warto obalić kilka mitów. Naczelny wśród nich jest pesymistyczny pogląd na świat, w którym technologia czyni ludzi zbędnymi. To jest destrukcyjne na wiele sposobów. Jeśli twoi ludzie przyjmą ten pogląd, jak Twoja firma może wdrażać zmiany? Jak przekonasz młodych kandydatów, by dołączyli do twojego teamu? Aby temu przeciwdziałać, musisz być optymistą i promować ewolucję technologiczną jako ekscytujący czas w biznesie. Musisz namalować obraz przyszłości, w której ludzie łączą umiejętności i technologię, aby zbudować odnoszący sukcesy biznes, w którym każdy może prosperować.

Niektórzy eksperci sugerują, że nowy etap wiąże się z zakłóceniami technologicznymi. Jednak trzeba tu zauważyć, że technologia ewoluuje od liczydła i zawsze wzbudzała niepokój. Postęp rodzi się w chaosie

Niektórzy eksperci sugerują, że nowy etap wiąże się z zakłóceniami technologicznymi. Jednak trzeba tu zauważyć, że technologia ewoluuje od liczydła i zawsze wzbudzała niepokój. Postęp rodzi się w chaosie. Tempo zmian przyspieszyło, choć nie tak szybko, jak nam się wydaje. Niektórzy postrzegali pierwszą rewolucję przemysłową jako zagrożenie życia ludzi; tak się nie stało. W rzeczywistości nowe technologie dały nam cenne narzędzia, które poprawiły wydajność. Dlaczego efekt następnych rozwiązań ma być inny? Zapytaj siebie, co się wydarzyło w twojej własnej dziedzinie biznesu przez ostatnią dekadę. Programy i narzędzia, które weszły w ciągu ostatnich 10 lat stały się teraz sposobem na życie. Biznes może i działa. Dostosuj się i ty.

Wykorzystanie technologii pomaga osiągnąć pozytywne wyniki

Prowadzenie firmy z wykorzystaniem technologicznej ewolucji to nie tylko wdrażanie nowych technologii. Zmiany, jakie będą miały miejsce w wyniku współpracy z nowymi technologiami, stworzą nowe możliwości dla Twojej firmy, zapewniając więcej czasu chociażby na kreację rozwiązań czy opracowywanie nowych produktów i usług. Ponadto rozwój sztucznej inteligencji da ci możliwość modelowania i testowania produktów i usług. Ewolucja technologiczna nie tylko tworzy możliwości, ale też pomaga budować przewagę konkurencyjną.

Weryfikacja inwestycji w personel

Ewolucja technologiczna skonfrontuje cię z nowymi wyzwaniami kadrowymi. Podstawowe procesy zostaną zautomatyzowane, a przecież wszyscy muszą gdzieś rozpocząć karierę. Pomyśl o swoim własnym biznesie. Jak ma wyglądać w związku z tym ścieżka od stażysty do profesjonalisty? Możesz pomyśleć, że odpowiedzią jest rekrutacja mniejszej liczby juniorów, ale czy to pomoże Twojej firmie prosperować w dłuższej perspektywie? W ostatnich latach zaobserwowano trend w kierunku outsourcingu modeli kadrowych, kupowania personelu i usług zgodnie z wymaganiami. Stworzyło to jednak nowe problemy. Być może warto brać przykład z Australii, gdzie rywalizacja o poziom personelu stała się tak intensywna, że firmy inwestują więcej w dobrej jakości personel. Koszt rozwoju młodszego personelu to niezbędna i opłacalna długofalowo inwestycja w tworzenie przyszłych liderów, którzy mogą budować i utrzymywać zdrowy biznes.

Współpraca z prawodawcami

Agencje rządowe inwestują w technologię, dzięki czemu firmy mogą być lepiej połączone z rządem. Na przykład Australijski Urząd Podatkowy (Australian Taxation Office (ATO)) zwiększył łączność między biznesowymi systemami płac i bazą danych ATO. Od lipca 2019 r. wszystkie firmy muszą przekazać swoją listę płac do ATO za każdym razem, gdy przetwarzają listę płac. To daje ATO aktualne dane na temat zarobków. Chociaż nie wiemy jeszcze, jak daleko ta łączność pójdzie i gdzie jest limit tego na ile firmy będą tolerować dostęp rządu do ich informacji, zaangażowanie w ten sposób organów regulacyjnych może w przyszłości przynieść korzyści firmom.

Jedno jest pewne – nowe technologie zapewniają ekscytujący czas, a firmy potrzebują silnego przywództwa, aby poradzić sobie ze zmianą, jeśli mają się rozwijać w środowisku technologicznej ewolucji.

Justin Woods, partner RBI, Camphin Boston, Sydney, Australia

 

Masz pytanie z zakresu szkoleń?

anna brzustowska

Szkolenia otwarte

Anna Brzustowska

Kierownik Deparamentu
tel: 22 276 61 84
email: anna.brzustowska@russellbedford.pl

wojtek oska3

Szkolenia zamknięte

Kinga Szostak

Manager ds. sprzedaży
tel: 22 276 61 84
email: kinga.szostak@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Tarcza 4.0 – uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne i inne rozwiązania trafiają pod obrady Senatu   - Russell… https://t.co/nvSfolgLXT
RB__Poland Aresztowanie tymczasowe w projekcie Tarczy 4.0. narusza podstawowe gwarancje procesowe - Russell Bedford https://t.co/tATfTijGxB
RB__Poland Problematyczna kwestia opodatkowania wsparcia uzyskanego z tarczy finansowej - Russell Bedford https://t.co/VqtnR6nVkz