wtorek, 13 wrzesień 2022 15:12

Spotkania RB z przedsiębiorcami: 07.10 Katowice

W imieniu Russell Bedford Poland Sp. z o.o. i RB Restrukturyzacje S.A. zapraszamy na spotkanie z cyklu Spotkania RB z przedsiębiorcami, które odbędzie się w dniu 7 października 2022 roku w katowickiej siedzibie firmy przy ul. Lompy 14.

Tematami przewodnimi będą planowane zmiany w zasadach opodatkowania dochodów przedsiębiorstw oraz rozwiązania z zakresu prawa restrukturyzacyjnego. 

Podczas krótkich wystąpień doradcy Russell Bedford Poland wyjaśnią Państwu istotne kwestie związane z planowanymi zmianami w ustawie o podatku dochodowym od osób prawnych oraz wskażą na możliwości wsparcia przedsiębiorstw znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej dostępne na gruncie przepisów ustawy prawo restrukturyzacyjne.Po wystąpieniach możliwe są indywidualne konsultacje z doradcami (ok. 30 min).

Prosimy o wcześniejszą rezerwację ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. Uczestnictwo w spotkaniu i konsultacjach jest bezpłatne. W sprawie rezerwacji udziału w spotkaniu oraz konsultacjach prosimy kontaktować się z sekretariatem, tel. 32 7313420, mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Program spotkania:

Część I (10.00-11.00) prowadzący: dr Andrzej Dmowski

 • Zmiany w zasadach opodatkowania dochodów osób prawnych (projekt ustawy z dnia 24 sierpnia 2022 r.).
 • Zmiany w estońskim CIT.
 • Zmiany w podatku u źródła.
 • Transakcje z podmiotami powiązanymi.
 • Zmiany w zakresie minimalnego podatku CIT.
 • Likwidacja przepisów o „ukrytych dywidendach”.


Część II (11.30-12.30) prowadzący Leszek Dutkiewicz

 • Postępowanie o zatwierdzenie układu – najszybsza droga do układu z wierzycielami.
 • Stan niewypłacalności a stan zagrożenia niewypłacalnością.
 • Właściwy moment rozpoczęcia restrukturyzacji.
 • Postępowanie o zatwierdzenie układu – zasady rozpoczęcia, ramy czasowe.
 • Pozycja dłużnika i wierzycieli w trakcie trwania postępowania (m.in. zawieszenie egzekucji).
 • Korzyści możliwe do uzyskania w zatwierdzonym układzie.
 • Elektroniczny Krajowy Rejestr Zadłużenia 2022 – funkcjonowanie systemu i konsekwencje.

Część III (12:30 – 14:30) – indywidualne konsultacje.

Zostań z nami i śledź kolejne spotkania w Warszawie, Katowicach i Bydgoszczy.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ
RB__Poland Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu na leasingobiorcę - Russell Bedford https://t.co/427FLNijsR