piątek, 27 kwiecień 2018 10:38

Russell Bedford na Konferencji Forum Rad Nadzorczych

W dniu 24 kwietnia br. wzięliśmy udział w Konferencji Forum Rad Nadzorczych, skierowanej do członków Rad Nadzorczych, osób odpowiedzialnych za zarządzanie podmiotami zarówno notowanymi na GPW jak i inwestorów rozważających swój debiut na giełdzie.

 

Podczas konferencji dyskutowano na temat wielu aspektów dotyczących inwestycji na rynku kapitałowym, wśród których na pierwszy plan wysunęła się kwestia aktualnej sytuacji polskiego ryku kapitałowego oraz wpływ implementacji regulacji unijnych i lokalnych na sytuację inwestorów.
 
Zaproszeni goście przedstawili aktualną sytuację rynku kapitałowego w Polsce, wskazując że mimo braku jednoznacznie optymistycznych sygnałów, inwestycje na rynku kapitałowym nadal mogą stanowić ciekawą alternatywę w stosunku do działań na rynku bankowym.
 
– Jeżeli rozmawiamy o przyszłości rynku kapitałowego, to być może nie jest tak dobrze jakbyśmy sobie tego życzyli – stwierdził Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny Dziennika Gazety Prawnej. Jacek Socha (PwC) wyraził się bardziej dosadnie, określając sytuację jako naprawdę złą. – Nie można powiedzieć że jest źle, jest nijako – ripostował jeden z uczestników.
 
Prelegenci wskazywali również, iż pomimo trudności z jakimi boryka się aktualnie rynek kapitałowy w Polsce istnieją interesujące koncepcje na ożywienie sytuacji.  Jednym z takich pomysłów jest wprowadzenie możliwości sukcesji spółek rodzinnych. Z wypowiedzi uczestników wynika, że najbliższą realizacji inicjatywą jest wdrożenie pracowniczych planów kapitałowych. Poruszono również tematykę relacji rynku kapitałowego do rynku bankowego. Zgromadzeni wypowiadali się z dużą rezerwą co do pomysłu złączenia sektora bankowego z sektorem rynku kapitałowego.
 
Katarzyna Urbańska (PwC) przedstawiła kompleksowy przegląd możliwości rynku w najbliższej przyszłości. Z wielu stron dochodzą głosy, iż nadmierna regulacja rynku jest poważnym obciążeniem w funkcjonowaniu dla jego uczestników. Wydaje się jednak, że naszym problemem jest to, że wprowadzając regulacje unijne bardzo restrykcyjnie je interpretujemy, możliwie bardziej niż sami autorzy. Efekt jest taki, że na naszym polskim rynku regulacje te są egzekwowane w dużo bardziej rygorystyczny sposób niż w ustawodawstwach, w których pierwotnie powstała koncepcja danej regulacji. Dodatkowo wprowadzamy wiele własnych, lokalnych regulacji w ramach polskiego ustawodawstwa, co wraz z przepisami wspólnotowymi tworzy zbiór stanowiący istotne obciążenie dla uczestników rynku. Kwestia obciążeń zarówno finansowych, jak i administracyjnych występuje zresztą nie tylko na rynku polskim, co zaprezentowano na przykładach kosztów wdrożenia regulacji ponoszonych przez uczestników europejskich rynków kapitałowych opiewających na znaczne kwoty wyrażone w milionach EUR.
 
fot. https://www.forumradnadzorczych.pl/pl/wydarzenia/2018/VIII-doroczna-konferencja-forum-rad-nadzorczych.html
 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx
21hreply
RB__Poland RB Magazine numer 66 - zapraszamy do pobierania za darmo https://t.co/6vybR1p617 https://t.co/8Pt3AgJ8k7
RB__Poland Russell Bedford kontynuuje ekspansję w Afryce - Russell Bedford https://t.co/gdO2jpjBLV
RB__Poland Podwyższenie kapitału zakładowego z innych kapitałów spółki jest dochodem z udziału w jej zyskach (PIT) - Russell B… https://t.co/xDu3ObSmI3