czwartek, 24 czerwiec 2021 07:51

Międzynarodowa Konferencja Podatkowa Russell Bedford 2021

Prawie 200 uczestników dołączyło online do Międzynarodowej Konferencji Podatkowej Russell Bedford 2021, która odbyła się w dniach 17-18 czerwca. Otwierając tegoroczną konferencję, prezes Russell Bedford, Bruce Saward, w swoim powitaniu i wprowadzeniu pochwalił zespół Central Office za dalsze sukcesy w obsłudze sieci podczas pandemii, zarząd Russell Bedford za innowacje i udoskonalenie sposobu prowadzenia działalności i oczywiście członków Russell Bedford za ich godne podziwu wsparcie i poświęcenie w obsłudze swoich klientów.

Pierwsza sesja dnia była prowadzona przez Jennifer D. Lindy, Esq. (Chamberlain, Hrdlicka, Attorneys-at-Law – Atlanta), która omówiła kwestie zgodności podatkowo-prawnej w odniesieniu do zagranicznych trustów i wyzwań związanych z inwestycjami zagranicznymi w USA.

Wspaniale jest być świadkiem energii naszych spotkań, którą nadal widzę w Internecie. Nasi członkowie żywią się nawzajem energią i entuzjazmem, a dzielenie się różnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami jest sposobem, w jaki nadal się uczą i rozwijają

Hank Moonen (TaxModel – Holandia) poprowadził sesję zatytułowaną Tax Technology and the journey to Tax Advisory 2.0. – na temat technologii. Omówił dlaczego technologia podatkowa jest ważna, odnosząc się przy tym do czynników wewnętrznych i zewnętrznych. Hank przedstawił podstawową wiedzę na temat krajobrazu technologii podatkowych i wyjaśnił, jak zastosować ją w praktyce, jednocześnie zapewniając wgląd w produkty, które firmy powinny rozważyć.

Pierwszy dzień zakończył się panelem dyskusyjnym „Podatki po Brexicie – kluczowe zmiany w wybranych jurysdykcjach”, prowadzonym przez Stephana Strothenke (Halle w Westfalii), do którego dołączyli paneliści Francesco Cicculli (Rzym), Jacobo García-Nieto (Barcelona), Gordon Hayden (Dublin). ) i Iaina Lundie (Belfast). Gordon Hayden, uznając trudności, z jakimi borykają się obecnie przedsiębiorstwa określił ten moment jako szansę, mówiąc: „Wielka zmiana daje wielką szansę; otrzymujemy ogromną szansę sprzedaży naszych usług klientom. Firmy w Wielkiej Brytanii zamierzają wykorzystać Irlandię jako bramę do UE, w wyniku czego bylibyśmy w stanie pozyskać kilku nowych klientów, aby zapewnić tego rodzaju wsparcie”. Stephan Strothenke dodał: „Nie wystarczy założyć firmę lub skrzynkę pocztową w państwie członkowskim UE; potrzebujesz substancji, potrzebujesz obecności w kraju, w tym zatrudnionych tam pracowników”. Iain Lundie poruszył zawiłości związane z zakupami w Wielkiej Brytanii, obecnie „kraju trzeciego”, i wynikające z tego problemy z wysyłką do Irlandii. Powiedział: „Radzenie sobie z podatkiem VAT przy sprzedaży do Wielkiej Brytanii, która przed Brexitem może ulec 24-godzinny zwrotowi, trwa teraz znacznie dłużej i często wiąże się z dodatkowymi wyzwaniami, takimi jak niezrealizowane dostawy”.

Prezes Russell Bedford, Stephen Hamlet, rozpoczął drugi dzień powitaniem i aktualizacją na temat sieci dla członków. Stephen mówił o różnorodności w sieci oraz o podstawowych wartościach, które sprawiają, że wszyscy związani z Russellem Bedfordem są odpowiedzialni za swoje słowa i czyny podczas reprezentowania sieci. Mówiąc o niesamowitym rozwoju, jaki odnotowała sieć pomimo wyzwań minionego roku, pogratulował wszystkim, którzy przyczynili się do imponującego 13% wzrostu liczby członków. Rezultat ten został osiągnięty nie tylko dzięki dodaniu kilku nowych członków, ale także dzięki wzrostowi netto wśród istniejących członków, którzy nadal się rozwijają, pomimo takich przeciwności. Stephen powitał nowych członków, którzy dołączyli do sieci od zeszłorocznej Międzynarodowej Konferencji Podatkowej, i podzielił się wiadomościami o niedawno zakończonym projekcie modernizacji IT w celu ulepszenia globalnej strony internetowej, intranetu i aplikacji katalogowej – jest to część strategii rozwoju sieci, która koncentruje się na przyciąganiu nowych firm członkowskich i zwiększaniu doświadczenia obecnych członków na całym świecie.

Jeremy Mindell (Primondell) dołączył, aby podzielić się streszczeniem bieżących, międzynarodowych kwestii podatkowych, w tym BEPS 2.0, zmian cen transferowych, zmian podatkowych i wyzwań w odpowiedzi na COVID, zmiany stanowiska USA w sprawie podatków od osób prawnych oraz międzynarodowej koordynacji w zakresie egzekwowania. Jeremy podzielił się doskonałymi spostrzeżeniami na temat bardzo aktualnych zmian podatkowych G7 po podpisaniu umowy z 6 czerwca 2021 r.

Następnie odbyła się sesja panelowa, która koncentrowała się na studium przypadku dotyczącego podatków międzynarodowych związanych z brytyjską platformą internetową do dostarczania żywności, która powstała w Ameryce Północnej i Europie, i która wymagała porad dotyczących kwestii podatkowych. Dyskusję prowadził Graham Caddock (Londyn), do którego dołączyli paneliści Armando Aguila (Meksyk), Jaspal Dhillon (Londyn), Steve Horn (Atlanta), Rocío Luna (Málaga) i Vanessa Richardson (Haga). Wywiązała się fascynująca dyskusja; na temat złożoności obecnych regulacji, które zwykle odpowiadają korporacjom, ale nie jednostkom, co wymusza czasem trudne pytania moralne.

Vanessa Richardson podzieliła się historią sprawy rozpatrywanej przez Sąd Apelacyjny w Amsterdamie w lutym 2021 r., w której ustalono, że doręczyciele mają być traktowani jak pracownicy. Kluczowym elementem decyzji był poziom dochodów dostawców, który wynikał z niemożności zapewnienia sobie ochrony na przykład przed niepełnosprawnością i bezrobociem. Uznano zatem, że powinni oni mieć prawo do uzyskania dostępu do przepisów prawa pracy i usług socjalnych. Zapytana o CSR i potencjalne ryzyko tworzenia reputacji firm w odniesieniu do opieki nad pracownikami, Vanessa powiedziała: „Osoby wykonujące tego typu prace dostawcze są często studentami, nie mają innych dochodów ani ochrony. W Hadze panuje ogólny konsensus, że ci pracownicy powinni być chronieni”.

Tegoroczna konferencja zakończyła się zabawnym quizem podatkowym, aby pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne. Po kilku trudnych rundach, z kilkoma trudnymi pytaniami na temat dziwacznych przepisów podatkowych w historii, delegaci zarobili rozczarowującą kwotę, gdy dotarli do 16. i ostatniego pytania. Jednak decydując się na obstawienie tego, co zarobili, aby zdobyć maksymalną nagrodę, przytłaczająca większość odpowiedzi na ostatnie pytanie była poprawna i tym samym zebrano w sumie 1600 funtów dla zwycięskiej organizacji charytatywnej. Spośród wielu sugestii przekazanych przez delegatów wybraną w niezależnym losowaniu organizacją charytatywną była „Save the Children”. Ważne przypomnienie, że dzieci są przyszłością!

Stephen podsumował konferencję: „Wspaniale jest być świadkiem energii naszych spotkań, którą nadal widzę w Internecie. Nasi członkowie żywią się nawzajem energią i entuzjazmem, a dzielenie się różnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami jest sposobem, w jaki nadal się uczą i rozwijają”. Dodał: „Różnorodność prelegentów i różnorodność naszych sesji sprawia, że nasze wydarzenia są interesujące; w rezultacie zaangażowanie jest bardzo wysokie. Czuję, że członkowie czerpią wiele od naszych ekspertów, a nasze wewnętrzne dyskusje panelowe pokazały pasję i wiedzę naszych ludzi na całym świecie. Cieszymy się, że możemy jak najszybciej wznowić fizyczne spotkania; jednak nie mogę wystarczająco podkreślić, jak bardzo jestem pod wrażeniem naszych członków, ich nastawieniem i chęcią dalszego dostarczania wszystkiego, co najlepsze w tym bardzo odmiennym środowisku pracy”.

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Rozprawy bardziej punktualne, ale mniej kulturalne – Obywatelski Monitoring Sądów 2021 - Russell Bedford https://t.co/8dhPH6NVKI
RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs