wtorek, 16 czerwiec 2020 06:59

Globalni liderzy księgowości

W dobie pandemii pracownicy branży księgowej zyskuje nowe kompetencje i mierzą się z jeszcze większym poziomem stresu niż przed pojawieniem się Covid. W cyklu „Globalni liderzy księgowości” Roba Browna omawiane są aktualne wyzwania i sposoby radzenia sobie z sytuacją. W ostatnim spotkaniu udział wziął między innymi Stephen Hamlet, CEO Russell Bedford.

Podczas dyskusji uczestnicy dzielili się swoimi spostrzeżeniami między innymi na temat tego jak księgowy reaguje na obecną sytuację i jak może wyglądać przyszłość profesjonalnych firm konsultingowych. Stephen Hamlet, dyrektor generalny RB, wystąpił na panelu Browna już po raz drugi. Zwrócił uwagę na to, że badania jeszcze sprzed wybuchu pandemii wskazywały na to, że 98% księgowych stresuje ich praca. W obecnej sytuacji poziom stresu jest jeszcze wyższy. W obliczu konieczności przyswojenia w krótkim czasie wielu umiejętności z zakresu informatyzacji procesów, ogromnie ważne stają się kompetencje miękkie, motywacja i pozytywne myślenie. Dzięki nim zatrzymujemy klientów i wspólnie z nimi podążamy tą niełatwą ścieżką. Tradycyjna rola księgowego, który staje na linii frontu zmian i ma za zadanie rozwiązywać problemy, powinna ulec nieco zmianie, o tyle, że powinna pojawić się w jego pracy zdrowa asertywność. W końcu wszyscy – i księgowi, i doradcy i ich klienci – jadą na tym samym wózku.  

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs