środa, 06 listopad 2019 18:11

Przywództwo i technologia motywami przewodnimi 36. Międzynarodowej konferencji Russell Bedford

36. doroczna globalna konferencja Russell Bedford odbyła się w Sydney, w dniach 23–27 października 2019 r. Gospodarzem była firma Camphin Boston. Konferencja odbyła się w historycznym hotelu Fullerton Sydney, dogodnie usytuowanym w pobliżu najbardziej znanych restauracji, sklepów i teatrów w Sydney, a także kultowych atrakcji miasta – Opery i Harbour Bridge.

Konferencja rozpoczęła się w środę wieczorem od drinków powitalnych i kolacji w hotelu. Uczestnicy ze wszystkich czterech regionów na sześciu kontynentach szybko przedstawili się nowym członkom, którzy niedawno dołączyli do sieci, i serdecznie ich powitali. Po tradycyjnym aborygeńskim powitaniu konferencję uroczyście otworzył CEO Stephen Hamlet.

Tematem przewodnim tegorocznego programu zawodowego były przywództwo i technologia. Przybyli mieli jedyną w swoim rodzaju okazję do wysłuchania sesji prowadzonych przez odnoszących sukcesy specjalistów z różnych państw.

W czwartek 24 października profesjonalny program rozpoczął się od wprowadzenia Stephena Hamleta, który podsumował fantastyczny rok funkcjonowania sieci (nagroda główna w konkursie na sieć roku 2019!). Stephen omówił kilka ekscytujących inicjatyw i zmian.

Następnie odbył się wyjątkowy panel z krzesłami Russella Bedforda, na których zasiedli Geoff Goodyear (1996-2014), Bill Rucci (2014-2019) i Bruce Saward. Panowie omawiali rozwój sieci w ciągu ostatnich lat.

Pierwsza sesja „Kultura i przywództwo – wybór strategiczny” poprowadzona została przez Giama Sweigersa.

Po przerwie ruszyła pierwsza runda warsztatów. Delegaci mogli skorzystać z tego prowadzonego przez Dana Weisa z Kiandra IT, który omawiał bezpieczeństwa cybernetyczne i hakowanie; lub uczestniczyć w spotkaniu prowadzonym przez Fionę Campbell z IAASB, wypowiadającą się na temat zewnętrznego audytu i standardów jakości.

Imponujący program zakończył się sesją zwrotną na temat przyszłej strategii Russell Bedford. Do Wiednia, w którym odbędzie się za rok kolejna odsłona konferencji, zaprosił Wolfgang Wiesner, partner z RT Revisionstreuhand, firmy-organizatora wydarzenia w 2020 roku

 Po południu, po prezentacji Jo Maloneya z Project Futures, Stephen Hamlet zainicjował ciekawą inicjatywę, ogłaszając utworzenie Russell Bedford Charity Foundation i przekazując pierwszą darowiznę na cele charytatywne, które zmieniają życie kobiet i dziewcząt dotkniętych przez handel ludźmi, niewolnictwo seksualne i wykorzystywanie seksualne w Australii i w Kambodży.

Następnie odbyła się fantastyczna sesja „Generation Next – przyciągnij, zaangażuj i zachowaj”, prowadzona przez Claire Madden założycielkę Hello Clarity, wiodącego międzynarodowego głosu Generation Z. Claire poprowadziła panel dyskusyjny z grupą panelistów, w tym Charlesa`em Edwardsem, Laurą Craft i Anastasią Cao.

Następnie nowi członkowie mieli okazję zaprezentować swoje firmy z Brisbane, Tokio, Dhaki, São Paulo i Chicago.

Wieczorny program towarzyski zabrał delegatów na Pier One przy Sydney Harbour Bridge, ze spektakularnymi widokami.

Drugi dzień konferencji rozpoczął się od równoległych sesji dotyczącej audytu wewnętrznego, prowadzonej przez Stephena Coatesa, prezesa Institute of Internal Auditors of Australia; na temat skutecznego przejścia na usługi doradztwa biznesowego, o czym mówił James Mason, dyrektor zarządzający Mindshop; oraz sesji „Przywództwo z sercem”, prowadzonej przez Julię van Graas, doświadczoną na całym świecie doradczynię, współzałożycielkę Spiique (doradztwo dla managerów).

Po lunchu networkingowym odbyła się druga runda warsztatów. Delegaci zostali zaproszeni na jeden z nich skupiający się na technologii i tworzeniu szans rozwojowych, prowadzony przez Grega Clarke`a z ABM Systems; a także kolejny „Potężne narzędzia i techniki zadawania pytań, które rozwiązują każdy problem klienta”, zaaranżowany przez Jamesa Masona.

Peter Bliss, trener ds. odnowy biologicznej i założyciel firmy Business to Bliss, dołączył do dyskusji na temat korzyści uważności w osiąganiu szczytowych wyników. Zwrócił on uwagę na to, że utrzymanie zdrowia psychicznego staje się ważniejsze niż kiedykolwiek w coraz bardziej wymagających miejscach pracy.

Następnie odbyła się prezentacja Bretta Frasera na temat narzędzi współpracy Microsoft i produktów dla profesjonalnych usług.

Ostatni dzień dorocznej globalnej konferencji rozpoczęła sesja kontroli jakości audytu przeprowadzona przez Jima Sylpha, konsultanta ds. jakości audytu Russell Bedford, a następnie prezentacja Johna van Dierena, partnera zarządzającego z naszej firmy członkowskiej w Perth w Stantons, na temat przygotowywania nowych międzynarodowych standardów ISQM (zarządzania jakością w firmie).

Petera Williams z Rexster Consulting omówiła zakłócenia w pracy księgowej podczas sesji „Chwytaj dzień”.

Po przerwie program zakończył się sesją zwrotną na temat przyszłej strategii Russell Bedford. Do Wiednia, w którym odbędzie się za rok kolejna odsłona konferencji, zaprosił Wolfgang Wiesner, partner z RT Revisionstreuhand, firmy-organizatora wydarzenia w 2020 roku.

Kulminacją wydarzenia była wspaniała gala w The Art Gallery, w Nowej Południowej Walii. Rozrywka, wspaniałe jedzenie i picie, więcej przemówień, więcej wzmianek o naszych nagrodach oraz tańce i rozmowy zwieńczyły intensywne dni konferencji.

Ogromne podziękowania dla Marka Edwardsa i całego zespołu Camphin Boston, który pomógł zrealizować imponujący plan wydarzenia.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland VAT na czasopisma specjalistyczne zostaje na poziomie 8% - Russell Bedford https://t.co/wKWLZbkdqR
RB__Poland Od 24 lipca br. obowiązywać będą wyższe opłaty za decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. - Russell… https://t.co/LUwuVEeYZC
RB__Poland Podatki zagraniczne: Inwestowanie w Rumunii – kwestie podatkowe - Russell Bedford https://t.co/pXOItnObtI