wtorek, 17 marzec 2020 07:51

Służymy pomocą przedsiębiorcom w związku z koronawirusem

Na rządowej stronie www.gov.pl opublikowane zostały informacje dla przedsiębiorców o dostępnych formach wsparcia, jakie jest przygotowywane dla przedsiębiorców w obliczu zagrożenia koronawirusem, a co za tym idzie znacznego utrudnienia funkcjonowania wielu gałęzi gospodarki.

Wśród zaprezentowanych rozwiązań znajdują się zarówno nowe narzędzia, jakie są opracowywane na bieżąco w związku z stanem zagrożenia epidemicznego (takie jak pakiet osłonowy obejmujący propozycje rozwiązań dla firm, które znalazły się w trudnej sytuacji w związku z koronawirusem - nad takim pakietem pracuje aktualnie Ministerstwo Rozwoju).

Ministerstwo Finansów wychodzi do sektora małych i średnich przedsiębiorstw z propozycją wsparcia poprzez udzielenie gwarancji spłaty kredytów przez Bank Gospodarstwa Krajowego - w tej sprawie MF wydał rozporządzenie na podstawie którego prowizja została czasowo ustalona na 0%.
 
Ponadto MF wskazuje, że w aktualnie obowiązujących przepisach prawa podatkowego funkcjonują rozwiązania, które pozwalają na uzyskanie ulg w spłacie zobowiązań podatkowych, przede wszystkim te przewidziane w Ordynacji podatkowej, takie jak:
- możliwość odroczenia terminu zapłaty należności podatkowych;
- możliwość umorzenia całości lub części zaległości podatkowej;
- możliwość rozłożenia na raty należności podatkowych.
 
W wielu przypadkach skorzystanie z tego rodzaju ulg stosuje się  w formie pomocy de minimis, co oznacza konieczność spełnienia wymogów formalnych i odbywa się w specjalnej procedurze przewidzianej dla tego rodzaju pomocy.
 
Informacje na temat dostępnej pomocy znajdziecie Państwo pod adresem:
 
https://www.biznes.gov.pl/pl/aktualnosci/koronawirus-najwazniejsze-informacje-dla-przedsiebiorcow
 
W razie gdyby mieli Państwo wątpliwości co do tego jaka forma pomocy jest dostępna w Państwa sytuacji i jak z niej skorzystać służymy wsparciem zarówno w zbadaniu samej sytuacji, jak i w procedurze uzyskania pomocy.

 

Masz pytanie z zakresu prawa?

andrzej dmowski1

Warszawa

Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: andrzej.dmowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Dofinansowanie podmiotów gospodarczych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - Russell Bedford https://t.co/q41E6O6nSm
RB__Poland @Forbes zaprasza na tę akcję, w której uczestniczymy! :) https://t.co/B6MJBuRkLW
RB__Poland Umowy najmu a koronawirus - w praktyce - Russell Bedford https://t.co/hxQZjnDPQy
RB__Poland RB służy kompleksowym wsparciem w razie trudności z prowadzeniem firmy w dobie COVID-19. https://t.co/4WI1dagxwn