languageRU      languageEN      internationalInternational        phoneZadzwoń do nas: 22 276 61 80

Jesteś tutaj:Start/Baza wiedzy/RB news/Idąc dalej razem do lepszej przyszłości: Russell Bedford Annual Global Conference 2021
środa, 10 listopad 2021 09:02

Idąc dalej razem do lepszej przyszłości: Russell Bedford Annual Global Conference 2021

Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik Obraz autorstwa rawpixel.com na Freepik

Otwierając 38. doroczną konferencję Russell Bedford Annual Global Conference, przewodniczący Russell Bedford, Bruce Saward, powitał prawie 300 członków, w tym w szczególny sposób kolegów z nowych firm członkowskich z Francji, Kanady, Boliwii, Ghany, USA, Szwajcarii, Senegalu, Malty, Nepalu, Nikaragui, Korei Południowej i Włoch.

Bruce przedstawił wprowadzenie do nowego strategicznego pozycjonowania Russell Bedford zatytułowanego „Idąc dalej razem do lepszej przyszłości”, który był stałym celem sieci przez cały 2021 r. Bruce podkreślił, że chociaż wzrost będzie naturalnym wynikiem realizacji wizji sieci , sukces zależy od opartego na współpracy podejścia, mówiącego: „Ważne jest, abyśmy wszyscy byli zgodni z naszymi podstawowymi wartościami i dzielili się obowiązkami i zobowiązaniami”.

Uwolnienie potencjału firmy poprzez różnorodność i integrację (diversity and inclusion, D&I) było tematem pierwszej sesji konferencji, a sieć miała przyjemność gościć specjalistkę ds. Komunikacji i Zmiany Kultury, Sholę Kaye. Ujawniając kilka niezwykle skutecznych i praktycznych strategii zwiększania zaangażowania w organizacjach, Shola przedstawiła argumenty za poprawą różnorodności w miejscu pracy. Wyraziła, jak ważne jest zarządzanie z empatią, zapewniając, że równość i integracja są priorytetem w tworzeniu kultury, w której wszyscy czują się przynależeni do całej organizacji, a nie tylko na etapie zatrudniania. Korzyści są trudne do zakwestionowania. Reputacja firmy może zależeć od złej lub dobrze wykonanej strategii D&I, a statystyki sugerują, że zaangażowani pracownicy przewyższają innych o 21%. Zostawiła nam prowokujący do myślenia opis różnorodności jako sztuki samodzielnego myślenia.

Następnie odbyła się rozmowa między partnerem z naszej firmy członkowskiej na Malcie, Johnem Debattistą a Jonathanem Labreyem (Fundacja Raportowania Wartości), podczas której obaj omawiali perspektywy przyszłych globalnych, rozszerzonych standardów raportowania zewnętrznego. Mouhammad Saleh, partner w libańskiej firmie członkowskiej Russell Bedford, poprowadził ostatnią sesję dnia, forum dyskusyjne na temat audytu przyszłości. Do Mouhammada dołączyli paneliści Vanessa Albuquerque (Belo Horizonte), Mariam Bermúdez (San José), Gisela Coimbra (Rio de Janeiro) i Mahmoud Saghir (Bejrut), którzy podzielili się swoimi poglądami na ten temat.

Dzień drugi rozpoczął się raportem prezesa Russell Bedford, Stephena Hamleta, który ujawnił niektóre z imponujących sukcesów sieci z ostatnich 12 miesięcy, w tym aż 18% wzrost przychodów, jednocześnie chwaląc członków Russell Bedford za ich stałą pomoc dla firm. z imponującą wydajnością i wzrostem w tych trudnych czasach.

Philip Baker, QC, OBE (Field Court Tax Chambers, London) dołączył jako pierwszy prelegent tego dnia, aby podzielić się swoim osobistym spojrzeniem na zmieniający się krajobraz polityki w zabawnej dyskusji na temat globalnych trendów podatkowych w 2021 roku.

Niedawno powołana do Rady Dyrektorów Russell Bedford, Deanna Salo (Chicago), poprowadziła kolejną sesję, dyskusję panelową na temat najlepszych praktyk CPA, doradzając rodzinom i firmom rodzinnym. Do Deanny dołączyli paneliści George Grignano (Toronto), Scott Sagan (Boston) i Sue Redmond (Manchester).

Zamykając dzień drugi, dyrektor generalny, Stephen Hamlet, poprowadził zabawny międzynarodowy quiz finansowy, aby pomóc zebrać pieniądze na cele charytatywne, odpowiadając na pytania dotyczące rachunkowości, audytu i podatków.

Trzeci dzień konferencji rozpoczął się od słów otwierających Stephena, przypominającego członkom o ważnych wydarzeniach w sieci, po których niezwłocznie nastąpiła aktualizacja Zarządzania Jakością Audytu przeprowadzona przez konsultanta AQC Russella Bedforda, Jima Sylpha.

Następnie odbyła się prezentacja strategicznego pozycjonowania Russell Bedford 2021, która zawierała komentarze każdego z dyrektorów globalnego zarządu na temat aspektu przyszłej strategii sieci i była okazją dla członków do zadawania pytań i dyskusji. Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu 2021 przewodniczył wówczas Bruce Saward.

Podczas AGM Bruce pożegnał Jamesa Ngai (Hongkong), który rezygnuje z funkcji członka zarządu APAC, dziękując mu za fantastyczną energię i wielki wkład, między innymi poprzez ułatwienie rekrutacji wielu wspaniałych firm w regionie APAC podczas jego kadencji. Podsumowując swoją pracę w radzie, James powiedział: „Jest zaszczytem pełnić funkcję członka Rady Dyrektorów Russell Bedford przez ostatnie dziewięć lat. Podróżując tysiące mil po całym świecie, uczestnicząc w wielu niesamowitych wydarzeniach, czuję się tak szczęśliwy, że technologia umożliwiła nam utrzymanie relacji, podczas gdy my radziliśmy sobie z wyzwaniami, jakie stwarza pandemia”. Nawiązując do tematu konferencji, James dodał: „Dobrze przemyślana strategia daje początek nowej ery Russella Bedforda, w której razem pójdziemy dalej, ku lepszej przyszłości”.

Bruce powitał nowych członków zarządu, w tym Andrewa Limę (Singapur), który dołączył jako dyrektor na region APAC, i Deannę Salo, która dołączyła jako dyrektor na region Ameryki Północnej.

Konferencja zakończyła się wprowadzeniem do lokalizacji przyszłorocznej corocznej konferencji globalnej, która odbędzie się w Wiedniu w Austrii w październiku 2022 roku. Mówiąc o konferencji, CEO, Stephen Hamlet, powiedział: „2021 był dla sieci rokiem wielu kontemplacji. Proces przeglądu strategicznego był dokładny i kompleksowy. Brał pod uwagę opinie i doświadczenie ekspertów z Russell Bedford, których mamy szczęście nazywać naszymi członkami, naszymi sojusznikami i naszymi przyjaciółmi. Dodał: „Jestem przekonany, że ukształtowana przez nas strategia zaprowadzi nas na nowe wyżyny sukcesu. Uzbrojeni w to nowe strategiczne pozycjonowanie, jesteśmy gotowi iść naprzód w rozwoju i rozszerzaniu naszej globalnej sieci, zapewniając jednocześnie, że pozyskujemy odpowiednie firmy, które są zgodne z wizją i misją sieci”. Stephen podsumował: „Tegoroczna konferencja ponownie była wspaniałą okazją do przegrupowania się i wspólnej nauki. To ekscytujący czas dla Russell Bedford International i jestem pełen optymizmu i oczekiwania na przyszłe możliwości, które stoją przed naszą wzbudzającą podziw siecią”.

 

Masz pytanie z zakresu szkoleń?

Masz pytanie z zakresu szkoleń?

W Russell Bedford Poland łączymy potencjał naszych ekspertów z wielu branż, oferując Państwu usługi w zakresie doradztwa prawnego, podatkowego, audytu, księgowości oraz doradztwa restrukturyzacyjnego i biznesowego.

Na polskim rynku usług profesjonalnych działamy od 2011 roku, nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i w Bydgoszczy. Pracuje w nich ponad 70-osobowy zespół zajmujący się kompleksową obsługą zarówno przedsiębiorstw, jak i podmiotów indywidualnych. Nasz zespół tworzą adwokaci, radcowie prawni, doradcy podatkowi, doradcy restrukturyzacyjni, księgowi, biegli rewidenci, biegli ds. wycen, analitycy finansowi i inni specjaliści.

Nasze publikacje

rbiuletyn

 

lipiec-wrzesień 2023

RB Biuletyn numer 44

pobierz magazyn

Nasze publikacje

rb restrukturyzacje             russellbedford             rbdombrokersi