piątek, 28 maj 2021 07:29

Członkowie z ponad 50 krajów dołączyli do regionalnego spotkania Russell Bedford w regionie EMEA

Profesor dr Klaus-Peter Hillebrand, dyrektor generalny DOMUS AG, firmy członkowskiej Russell Bedford w Berlinie i dyrektor zarządu Russell Bedford International na region EMEA, otworzył tegoroczne spotkanie regionalne Russell Bedford w regionie EMEA, na którym reprezentowanych było ponad 50 krajów.

„Zmiany (red. związane z pandemią) będą miały długofalowy skutek – mówił Klaus-Peter. – Pracownicy zdali sobie sprawę z korzyści płynących z bardziej elastycznych warunków pracy, a pracodawcy z korzyści kosztowych w postaci niższych kosztów biurowych. Ale zauważyliśmy też, że pomimo naszego sukcesu w adaptacji, potrzeba zbliżenia się nie zniknęła ”.

Na pierwszej sesji spotkania Jas Dhillon, dyrektor ds. VAT w londyńskiej firmie członkowskiej Lubbock Fine, rozważał VAT po Brexicie – implikacje dla handlu między Wielką Brytanią a UE. W bardzo obszernej prezentacji Jas podsumował wpływ Brexitu na wszystkie obszary prawa i polityki, niesławną umowę handlową, podpisaną w Wigilię 2020, oraz wpływ na dostawy towarów i usług, które od stycznia 2021 r. spowodowały dla firm wyzwania czasami nie do pokonania. Jas omówił „tak zwaną” umowę o wolnym handlu i jej liczne wady, przedstawiając kilka kluczowych punktów działań, które firmy mogą musieć rozważyć, w tym mapowanie łańcuchów dostaw w celu oceny, gdzie mogą zostać uproszczone lub zmienione, oraz rozważenie rejestracji VAT w kraju UE .

Następnie odbyła się dyskusja pt. Rozwój poprzez przejęcie: względy praktyczne, prowadzona przez Iana Fletchera, profesjonalnego mówcę w 2020 Innovation Group, dostawcy szkoleń i rozwiązań dla postępowych księgowych i specjalistów podatkowych. Do Iana dołączył Mark Eden, dyrektor Jerroms, brytyjskiej firmy członkowskiej Russell Bedford w West Midlands. Rozmowa dotyczyła czynników, które firmy muszą wziąć pod uwagę przy zawieraniu umów przejęcia. Mark podkreślił znaczenie chemii przy podejmowaniu decyzji o przejęciu. Powiedział: „Kultura jest wszystkim; ważne jest, aby firma była dobrze dopasowana, w przeciwnym razie bez wątpienia napotkasz problemy ”. Dodał: „Jasne określenie celu transakcji i tego, co każda ze stron musi zyskać na transakcji, jest niezbędne dla udanego przejęcia i zapewnienia, że każda ze stron osiągnie to, czego szuka”. Zapytany ile zapłacić za przejęcie, doradził: „Jeśli płacisz całą wartość firmy, margines błędu jest znacznie mniejszy, więc upewnienie się, że jest to właściwy biznes, ma kluczowe znaczenie. Musisz się zastanowić – czy wrócę za cztery lata, bo jeśli odpowiedź brzmi „nie”, to być może zapłacisz za dużo ”. Dodał: „Zazwyczaj odradzam płacenie nadmiernej wartości, chyba że istnieją naprawdę mocne argumenty za szczególnie interesującym przejęciem lub okazją, której nie można przegapić”. Zapytany o problemy, które mogą pojawić się podczas przejęcia, powiedział: „Ważne jest, aby nadać priorytet integracji i sprawić, by przejęta firma jak najszybciej poczuła się częścią zespołu, aby nie czuła, że stała się czymś dodatkowym”. Ostatnią sesję pierwszego dnia poprowadził Chris Harvey, Coach4Managers, trener kadry kierowniczej, który pracował z osobami i grupami na wszystkich poziomach, wspierając ich rozwój w miejscu pracy. Chris poprowadził otwartą dyskusję na forum na temat zarządzania zespołem w „nowej normalności”, dzieląc się spostrzeżeniami na temat tego, jak zachować właściwe wsparcie i przywództwo w ciągle zmieniającym się środowisku pracy. Drugi dzień spotkania otworzył dyrektor generalny Russell Bedford, Stephen Hamlet, który opowiedział o ostatnim rozwoju i osiągnięciach sieci; jednocześnie dziękując firmom członkowskim za ich ciężką pracę i poświęcenie, ponieważ nadal wspierali klientów w tych trudnych czasach.

Pierwszą sesję drugiego dnia poprowadzili Kyle Gibbons i Caroline Winch, Confirmation (z Thomson Reuters), którzy dołączyli do dyskusji na temat audytów jakości i początków nowej ery audytów. Ponieważ liczba przypadków oszustw wzrosła o 92% od początku pandemii, Kyle i Caroline udzielili porad dotyczących przeciwdziałania wyzwaniom stojącym przed przedsiębiorstwami. Podczas przedostatniej sesji Andrei Badiu, partner w 3B Expert Audit, rumuńskiej firmie członkowskiej Russella Bedforda, poprowadził dyskusję panelową ze specjalistami ds. marketingu w sieci Russell Bedford z tematem przewodnim „Promuj swoją firmę w erze cyfrowej”.

Do dyskusji Andrei dołączyli paneliści specjalizujący się w marketingu, Anabel Salinas, GNL Russell Bedford, Hiszpania, Mariska Krukkert, Boon, Holandia, Danielle Greenberg, Raveh Ravid, Izrael oraz Leszek Dutkiewicz, Russell Bedford Polska. Tworzenie wysokiej wartości i regularnych treści było głównym tematem dyskusji, a wszyscy paneliści umieścili je wysoko na liście priorytetów skutecznych strategii marketingu cyfrowego. Anabel Salinas powiedziała: „Cenne treści są wszystkim, podobnie jak różnorodne cyfrowe punkty styku, w tym dobrze zoptymalizowana strona internetowa i regularnie utrzymywane kanały mediów społecznościowych”. Dodała, że: „Czasami klient nie zrozumie języka, którego używasz, dlatego ważne jest, aby przekaz był konkretny. Zyskaj prawdziwe zrozumienie bazy swoich klientów, ich potrzeb i języka, który ma dla nich sens, a następnie zbuduj swoją treść wokół tego, aby mówić do nich w sposób, który oni rozumieją ”. Mariska Krukkert doradzała firmom, które dopiero zaczynają marketing lub które mają ograniczone zasoby: „Zacznij od myślenia – ile mogę zainwestować; czy to w wydatki marketingowe, czy w zespół”. Zachęcała również firmy: „Po prostu zacznij. Ważne jest, aby zrobić pierwszy krok. Zacznij od czegoś małego, najpierw zrób trochę i stamtąd buduj. Z czasem możesz zainwestować w personel i szkolenia zawodowe, aby upewnić się, że Twoi pracownicy rozumieją Twoją szerszą strategię marketingową i będą w stanie ją wspierać, udostępniając swoje treści i współtworząc wiadomości online ”. Leszek Dutkiewicz powiedział: „Wpływ Covid był znaczący, ale nie zmienił naszej ogólnej strategii. Nasze treści są bardzo aktualne; szybko dostosowujemy się do tego, aby publikować trafne i aktualne informacje, które są przydatne dla naszych odbiorców. Wiele z naszych ostatnich treści dotyczy pomocy rządowej dostępnej dla naszych klientów. Ponieważ regularne tworzenie informacji wiąże się z dużymi inwestycjami, staramy się jak najbardziej poszerzyć ich przeznaczenie – dodał. – Na przykład treść naszego miesięcznika jest również publikowana na naszej stronie internetowej; ponieważ dążymy do jak największego poszerzenia naszego zasięgu ”. Danielle Greenberg dodała: „Bardzo koncentrujemy się na świadomości marki i angażujemy nasz zespół do tego, aby wspierał nas w osiąganiu naszych celów. Cały zespół jest na pokładzie ”. Dodała: „Prowadzenie regularnego kalendarza w mediach społecznościowych jest ważne, aby uniknąć publikowania w ostatniej chwili i zapewnić, że publikowane przez nas treści są zawsze wysokiej jakości”. Na zakończenie spotkania członkowie mieli możliwość bardziej nieformalnego kontaktu ze swoimi kolegami podczas „Russell Bedford Happy Hour”. Seria ankiet ujawniła niektóre z największych osiągnięć naszej sieci w ciągu ostatniego roku, a były to między innymi: „nadal żonaty”, „ostrzyżenie” i „kupienie psa”.

Jednymi z największych niespodzianek minionego roku były „życzliwość ludzi”, „jacy przedsiębiorczy są ludzie” i (być może nie tak zaskakujące) „jak denerwujące potrafią być ich dzieci!”. Kiedy członkowie odzyskali „wolność” od ograniczeń Covid, na pierwszym miejscu znalazły się „wsiadanie do samolotu i lot w dosłownie w dowolne miejsce”, „kolacja z przyjaciółmi” i „spotkanie z dalszą rodziną”.

 „To zachęcające widzieć, jak nasi członkowie poświęcają czas w swoich bardzo napiętych harmonogramach, aby skupić się na rozwoju zawodowym – skomentował wydarzenie CEO Russell Bedford, Stephen Hamlet. – Najwyraźniej członkowie widzą wartość w odejściu od dużego obciążenia pracą, i zainwestowanie w naukę + rozwój +, aby nawiązać kontakt z kolegami z całego regionu”. Dodał: „Dla mnie priorytetem, szczególnie w obliczu wyzwań minionego roku, było zapewnienie, że jako sieć nadal zapewniamy ten sam poziom wsparcia i możliwości dla naszych członków do tworzenia sieci i budowania znaczących relacji biznesowych. . Było inaczej i musieliśmy myśleć kreatywnie, ale w dużej mierze zadziałało. Ciągle widzę nowe twarze na naszych wydarzeniach online, których być może nie miałbym okazji poznać wcześniej – to jedna z nieoczekiwanych korzyści płynących z wejścia w wirtualny świat”.

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs