RB Magazine numer 30

Mimo sezonu urlopowego, nie osiadamy na laurach i angażujemy naszych doradców oraz prawników do relacjonowania Państwu bieżących zmian, jakie mają miejsce w szeroko pojętym prawie, ze szczególnym naciskiem na prawo podatkowe.

Krystalizuje się sprawa split payment i dopóki podzielona płatność nie jest obowiązkowa wygląda na to, że można na niej skorzystać. Ministerstwo obiecuje nawet nagrody za wpłacanie podatków na specjalne konto, które służyć ma tylko rozliczaniu VAT. Pewnie warto przetestować taki sposób funkcjonowania, żeby potem nie ucierpieć, bo trzeba pamiętać, że nie możemy dowolnie dysponować środkami z konta VAT-owego, a to znacznie ogranicza swobodny przepływ gotówki i – co za tym idzie – blokuje możliwości inwestowania. Sprawie przyglądamy się bliżej na stronie 6 tego numeru RB. 

Kolejnym problemem, przed którym staną przedsiębiorstwa, będą nowe zapisy dotyczące ochrony danych osobowych. Jest to sprawa paląca szczególnie dla kancelarii prawnych, ponieważ zbierają one szczególnie delikatne i często drażliwe dane. O bezpieczeństwie pod tym kątem pisze Marta Zawadzka, specjalistka w zakresie bezpieczeństwa oraz ochrony informacji, w artykule „Obowiązek ochrony danych osobowych w kancelariach prawnych”. 

Zapraszamy gorąco do lektury przy kawie lub herbacie.

Miłej lektury
Katarzyna Kowalczyk
Redaktor naczelna

W numerze

Russell Bedford News

 • Russell Bedford Poland w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego wg Dziennika Rzeczpospolita   
 • Grupa Russell Bedford w Polsce - rekordowe wzrosty 2014/2016   

Temat numeru

 • Podzielona płatność podatku VAT – split payment   

Podatki

 • Unijne porozumienie ws. przepisów o podwójnym opodatkowaniu   
 • Zwolnienie z akcyzy sprzedaży paliw ze względu na przeznaczenie    
 • Rządowy projekt ustawy o spółkach typu REIT (Real Estate Investment Trust)    
 • Legalizacja a apostillel    
 • Składka na turystyczny fundusz gwarancyjny jako koszt uzyskania przychodu w podatku CIT    

Prawo

 • Wymogi dotyczące wystawiania faktur VAT w formie elektronicznej    
 • Obowiązek ochrony danych osobowych w kancelariach prawnych    
 • Czy sprzeczność uchwały wspólników spółki z o.o. z umową spółki jest samodzielną przesłanką uwzględnienia powództwa o uchylenie takiej uchwały?    

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 60

W branży prawniczej kształcenie jest ustawiczne. Po pewnym czasie wchodzi w krew jak oddychanie. Na rynku jest sporo firm, które dają w tym zakresie wsparcie. W gronie tych renomowanych trwa od lat RB Akademia.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Na naszej stronie zagościł 18. numer RB Biuletynu - doradztwo prawne i podatkowe. Bierzcie i czytajcie to za darmo:… https://t.co/0M7L8ZFVDA
1hreply
RB__Poland W dziale Twoja firma przyglądamy się tematyce #HR W najnowszym artykule Marta Wójcicka pisze o preferencjach Polakó… https://t.co/O7Ia56kPHF
RB__Poland Uproszczenia typu safe harbour w roku 2020 - Russell Bedford https://t.co/3uCwT6QAd4
RB__Poland Artykuł naszego kolegi z Meksyku - José Antonio Gutiérreza - opisuje sytuację FinTechów za oceanem. Warto tu zaznac… https://t.co/JX0VBcmJFF