RB Magazine numer 29

Kolejne zmiany, jakie wprowadza Ustawodawca, mają uprościć i usprawnić procedury. W tym numerze przyglądamy się najważniejszym z nowości. Kodeks postępowania administracyjnego został wzbogacony o nowe zapisy. W ich myśl nowym narzędziem załatwiania spraw ma być alternatywna dla decyzji administracyjnej, umowa administracyjna, zawsze sporządzana w formie pisemnej lub elektronicznej.

 

Pod kątem zminimalizowania zbędnych utrudnień wprowadzono także zmianę w zakresie wnoszenia skargi na interpretację indywidualną do usunięcia naruszenia prawa. Od 1.06. nie trzeba w tym celu wzywać  dyrektora KIS.

Nieustannie wątpliwości budzą przepisy dotyczące odwrotnego obciążenia. W tym numerze przyglądamy się stanowisku dyrektora KIS, odnośnie do niektórych usług, świadczonych przez podwykonawców.

Przedmiotem Państwa rozterek jest też dokumentacja cen transferowych. Aktualne przepisy niestety zwiększają ryzyko odpowiedzialności osób zajmujących się rozliczeniami spółek, dlatego szczególnie istotne jest szybkie reagowanie na wprowadzane zmiany. Jako że jesteśmy z nimi na bieżąco w każdym niemal numerze piszemy dla Państwa o tym, na co należy zwrócić uwagę.

Miłej lektury
Katarzyna Kowalczyk
Redaktor naczelna

W numerze

Russell Bedford News

Relacja z warszawskiego spotkania przy kawie Russell Bedford

Temat numeru

 • Odwrotne obciążenie w branży budowlanej  na wybranych przykładach
 • Ministerstwo Finansów przekazało  do konsultacji  publicznych projekt rozporządzenia dotyczącego raportowania według krajów (CbC Reporting)

Podatki

 • Zmiany w Kodeksie Postępowania
 • Administracyjnego w 2017 r.
 • Skarga na interpretację indywidualną bez wezwania organu do usunięcia naruszenia prawa
 • Członek zarządu również może ponieść odpowiedzialność osobistą za niedopełnienie obowiązków w zakresie cen transferowych
 • Podstawowe zasady rejestracji spółki zagranicznej na VAT w Polsce
 • Ostrzeżenie Ministra Rozwoju i Finansów przed optymalizacją podatkową przy użyciu FIZ

Wydarzenia

 • Najbliższe wydarzenia i warsztaty polecane przez Akademię Russell Bedford

Prawo

 • Następstwo procesowe w związku z przeprowadzonym procesem podziału przez wydzielenie na podstawie przepisu art. 529 § 1 pkt 4 kodeksu spółek handlowych
 • Uregulowania umowne v. uregulowania ustawowe skutków wręczenia zadatku

Twoja firma

 • Katalog szkoleń wyjazdowych lipiec-wrzesień 2017

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przeprowadzanie inwestycji na obszarach Natura 2000 - Russell Bedford Poland https://t.co/Y93sRBhiuX
14hreply
RB__Poland Ceny transferowe. Japońska reforma podatkowa - Russell Bedford Poland https://t.co/G3H1Jeku2n
RB__Poland RB dla @Forbes Podatek GAFA wymierzony w amerykańskie korporacje oznacza konkretne wpływy do budżetu. Jednak rząd M… https://t.co/O4PtZ6SwAt
RB__Poland Drużyna Russell Bedford pobiegnie w Runmageddonie! 💪💪💪 https://t.co/A3Y47wpyK6 https://t.co/YYt5eQXNtB