RB Magazine numer 28

Po wyjątkowo zimnym początku kwietniu, w końcu mamy wiosnę, która także nie rozpieszcza. Żeby ją państwu umilić, przygotowaliśmy bardzo zajmujące teksty. W temacie numeru pochylamy się nad cenami transferowymi. Postaraliśmy się o ważne statystyki, odnoszące się do kontroli skarbowej w tym zakresie. Zapytania, skierowane przez nas do Ministerstwa Finansów, pozwoliły ustalić zakres i sposób przeprowadzania kontroli.

 

W dziale podatkowym przyglądamy się zasadzie in dubio pro tributario, obowiązującej od 1.01.2016 r.. Okazuje się, że organy skarbowe na 262 wnioski dotyczące tejże klauzuli, odniosły się tylko do siedmiu z przedłożonych, przy czym zawsze negatywnie. Posłowie skierowali interpelację, która miała na celu wyjaśnienie tej sytuacji.

W dziale prawnym poruszamy kolejne, dyskusyjne kwestie, a mianowicie odpowiadamy na pytania czy wniesienie pozwu przed niewłaściwe forum arbitrażowe przerywa bieg przedawnienia, a także czy sprzeczność uchwały wspólników spółki z o.o. z umową spółki jest samodzielną przesłanką uwzględnienia powództwa o uchylenie takiej uchwały?

Odwołujemy się do wykładni i badamy każdą z kwestii, reagując na Państwa zapytania. Zapraszamy do przesyłania pytań na nasz adres mailowy. Nasi eksperci chętnie rozpatrzą i opiszą rozwiązania zgłaszanych problemów, jak też postarają się rozwiać wątpliwości dotyczące Ordynacji podatkowej czy zapisów prawa.

Przyjemnej lektury
Katarzyna Kowalczyk

W numerze

  • Akademia RB kolejny rok wśród najlepszych firm szkoleniowych
  • Katowickie śniadanie prawno-podatkowe już za nami
  • Kontrole cen transferowych - aktualne statystyki
  • Interpelacja z dnia 17 marca, do Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie niewykonywania prawa mającego rozstrzygać wątpliwości organów podatkowych na korzyść podatnika 
  • Czy wniesienie pozwu przed niewłaściwe forum arbitrażowe przerywa bieg przedawnienia?
  • Nadmierna prędkość świadczy o umyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Oświadczenie członka zarządu spółki kapitałowej o rezygnacji z funkcji w zarządzie
  • Czy sprzeczność uchwały wspólników spółki z o.o. z umową spółki jest samodzielną przesłanką uwzględnienia powództwa o uchylenie takiej uchwały?

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Wrześniowe wydanie miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe #RBBiuletyn” w przejrzysty sposób prezentuje nowe reg… https://t.co/V7BeOLHTdM
2hreply
RB__Poland Andrzej Dmowski dla TVN24 o mikrorachunkach - Russell Bedford Poland https://t.co/XQP37S4X6B
RB__Poland Russell Bedford w finale konkursu „Network of the Year” - Russell Bedford Poland https://t.co/j2UPWSyBYB
RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac