RB Magazine numer 28

Po wyjątkowo zimnym początku kwietniu, w końcu mamy wiosnę, która także nie rozpieszcza. Żeby ją państwu umilić, przygotowaliśmy bardzo zajmujące teksty. W temacie numeru pochylamy się nad cenami transferowymi. Postaraliśmy się o ważne statystyki, odnoszące się do kontroli skarbowej w tym zakresie. Zapytania, skierowane przez nas do Ministerstwa Finansów, pozwoliły ustalić zakres i sposób przeprowadzania kontroli.

 

W dziale podatkowym przyglądamy się zasadzie in dubio pro tributario, obowiązującej od 1.01.2016 r.. Okazuje się, że organy skarbowe na 262 wnioski dotyczące tejże klauzuli, odniosły się tylko do siedmiu z przedłożonych, przy czym zawsze negatywnie. Posłowie skierowali interpelację, która miała na celu wyjaśnienie tej sytuacji.

W dziale prawnym poruszamy kolejne, dyskusyjne kwestie, a mianowicie odpowiadamy na pytania czy wniesienie pozwu przed niewłaściwe forum arbitrażowe przerywa bieg przedawnienia, a także czy sprzeczność uchwały wspólników spółki z o.o. z umową spółki jest samodzielną przesłanką uwzględnienia powództwa o uchylenie takiej uchwały?

Odwołujemy się do wykładni i badamy każdą z kwestii, reagując na Państwa zapytania. Zapraszamy do przesyłania pytań na nasz adres mailowy. Nasi eksperci chętnie rozpatrzą i opiszą rozwiązania zgłaszanych problemów, jak też postarają się rozwiać wątpliwości dotyczące Ordynacji podatkowej czy zapisów prawa.

Przyjemnej lektury
Katarzyna Kowalczyk

W numerze

  • Akademia RB kolejny rok wśród najlepszych firm szkoleniowych
  • Katowickie śniadanie prawno-podatkowe już za nami
  • Kontrole cen transferowych - aktualne statystyki
  • Interpelacja z dnia 17 marca, do Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie niewykonywania prawa mającego rozstrzygać wątpliwości organów podatkowych na korzyść podatnika 
  • Czy wniesienie pozwu przed niewłaściwe forum arbitrażowe przerywa bieg przedawnienia?
  • Nadmierna prędkość świadczy o umyślnym naruszeniu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym
  • Oświadczenie członka zarządu spółki kapitałowej o rezygnacji z funkcji w zarządzie
  • Czy sprzeczność uchwały wspólników spółki z o.o. z umową spółki jest samodzielną przesłanką uwzględnienia powództwa o uchylenie takiej uchwały?

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Setki tysięcy nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych. Przez przestarzałą technologię. https://t.co/EVSUnidwZy
3hreply
RB__Poland Dofinansowanie podmiotów gospodarczych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - Russell Bedford https://t.co/q41E6O6nSm
RB__Poland @Forbes zaprasza na tę akcję, w której uczestniczymy! :) https://t.co/B6MJBuRkLW
RB__Poland Umowy najmu a koronawirus - w praktyce - Russell Bedford https://t.co/hxQZjnDPQy