RB Magazine numer 27

Z początkiem drugiego kwartału w kolejnych województwach ruszyło unijne dofinansowanie usług rozwojowych. W tym roku do puli szkoleń trafiły tylko te najlepsze, starannie sprawdzone pod kątem merytoryki, zaplecza logistycznego i materiałów szkoleniowych. RB Akademia znajduje się w tym gronie. Jak skorzystać z dofinansowania podpowiadamy w poradniku na stronach 4-5.

 

Nasze szkolenia są doceniane i bardzo nas to cieszy, ale nie osiadamy na laurach. Nieustannie rozwijamy się dla Państwa, czego świadectwem jest uruchomienie nowej polityki cenowej w naszym departamencie szkoleń – o dynamicznych cenach wspominamy na str. 11. 

Jednocześnie dzielimy się wiedzą ze zmian podatkowych i prawnych na naszych łamach. W tym numerze piszemy o podatku akcyzowym, dochodowym, gwarancji rozszerzonej, głośnej nowelizacji ustawy o grach hazardowych oraz strukturze Krajowej Administracji Skarbowej – temacie, który nie schodzi z czołówek pism, ale niestety rzadko kiedy jest poruszany tak, aby wyjaśnić ważne kwestie. Najczęściej KAS służy jako straszak albo dowód bałaganu w działaniu rządu. My skupiamy się na wyjaśnieniu kto jest kim w nowych strukturach i czym zajmują się poszczególne osoby, odpowiedzialne za zarządzanie.

Natomiast w dziale prawnym w tym numerze skupiamy się na kilku bardzo ciekawych tematach, które również budzą dyskusje. Na stronach 14-15 znajdą Państwo artykuł obszernie opisujący sprawę sprzedaży udziałów w spółce z o.o. W świetle ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Strony 20 i 21 poświeciliśmy na przyjrzenie się konsekwencjom prawnym nieprawidłowego wyboru audytora do zbadania sprawozdania finansowego. 

Przyjemnej lektury
Katarzyna Kowalczyk

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Tarcza antykryzysowa o krok dalej. Rada Ministrów przyjęła pakiet - Russell Bedford https://t.co/fl2WDSpoMv
RB__Poland Dziennik Gazeta Prawna opublikował najnowszy ranking firm doradztwa podatkowego za 2019 r. W takich chwilach jak ta… https://t.co/xQX9clfKFT
RB__Poland Prawo w czasach pandemii: https://t.co/JQeVBU0e1h
RB__Poland Weszły w życie szczególnie potrzebne zmiany w przedmiocie upadłości konsumenckiej - Russell Bedford https://t.co/l1JD8X9P6k