RB Magazine numer 27

Z początkiem drugiego kwartału w kolejnych województwach ruszyło unijne dofinansowanie usług rozwojowych. W tym roku do puli szkoleń trafiły tylko te najlepsze, starannie sprawdzone pod kątem merytoryki, zaplecza logistycznego i materiałów szkoleniowych. RB Akademia znajduje się w tym gronie. Jak skorzystać z dofinansowania podpowiadamy w poradniku na stronach 4-5.

 

Nasze szkolenia są doceniane i bardzo nas to cieszy, ale nie osiadamy na laurach. Nieustannie rozwijamy się dla Państwa, czego świadectwem jest uruchomienie nowej polityki cenowej w naszym departamencie szkoleń – o dynamicznych cenach wspominamy na str. 11. 

Jednocześnie dzielimy się wiedzą ze zmian podatkowych i prawnych na naszych łamach. W tym numerze piszemy o podatku akcyzowym, dochodowym, gwarancji rozszerzonej, głośnej nowelizacji ustawy o grach hazardowych oraz strukturze Krajowej Administracji Skarbowej – temacie, który nie schodzi z czołówek pism, ale niestety rzadko kiedy jest poruszany tak, aby wyjaśnić ważne kwestie. Najczęściej KAS służy jako straszak albo dowód bałaganu w działaniu rządu. My skupiamy się na wyjaśnieniu kto jest kim w nowych strukturach i czym zajmują się poszczególne osoby, odpowiedzialne za zarządzanie.

Natomiast w dziale prawnym w tym numerze skupiamy się na kilku bardzo ciekawych tematach, które również budzą dyskusje. Na stronach 14-15 znajdą Państwo artykuł obszernie opisujący sprawę sprzedaży udziałów w spółce z o.o. W świetle ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Strony 20 i 21 poświeciliśmy na przyjrzenie się konsekwencjom prawnym nieprawidłowego wyboru audytora do zbadania sprawozdania finansowego. 

Przyjemnej lektury
Katarzyna Kowalczyk

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 60

W branży prawniczej kształcenie jest ustawiczne. Po pewnym czasie wchodzi w krew jak oddychanie. Na rynku jest sporo firm, które dają w tym zakresie wsparcie. W gronie tych renomowanych trwa od lat RB Akademia.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Posurfujemy po KRS i dostaniemy PSA dopiero w 2021 r. – wejście w życie elektronicznego postępowania przed KRS i Pr… https://t.co/kC9G6u6epA
14hreply
RB__Poland E-fakturowanie - kolejny pomysł na uszczelnienie systemu VAT I kolejny obowiązek dla przedsiębiorców... https://t.co/fSIMK7Y7Vn
RB__Poland Kolejna autorka wygrywa proces o smog. Być może precedens wymusi w końcu działania, na których skorzystamy wszyscy.… https://t.co/WmEg8mYRTQ