RB Magazine numer 27

Z początkiem drugiego kwartału w kolejnych województwach ruszyło unijne dofinansowanie usług rozwojowych. W tym roku do puli szkoleń trafiły tylko te najlepsze, starannie sprawdzone pod kątem merytoryki, zaplecza logistycznego i materiałów szkoleniowych. RB Akademia znajduje się w tym gronie. Jak skorzystać z dofinansowania podpowiadamy w poradniku na stronach 4-5.

 

Nasze szkolenia są doceniane i bardzo nas to cieszy, ale nie osiadamy na laurach. Nieustannie rozwijamy się dla Państwa, czego świadectwem jest uruchomienie nowej polityki cenowej w naszym departamencie szkoleń – o dynamicznych cenach wspominamy na str. 11. 

Jednocześnie dzielimy się wiedzą ze zmian podatkowych i prawnych na naszych łamach. W tym numerze piszemy o podatku akcyzowym, dochodowym, gwarancji rozszerzonej, głośnej nowelizacji ustawy o grach hazardowych oraz strukturze Krajowej Administracji Skarbowej – temacie, który nie schodzi z czołówek pism, ale niestety rzadko kiedy jest poruszany tak, aby wyjaśnić ważne kwestie. Najczęściej KAS służy jako straszak albo dowód bałaganu w działaniu rządu. My skupiamy się na wyjaśnieniu kto jest kim w nowych strukturach i czym zajmują się poszczególne osoby, odpowiedzialne za zarządzanie.

Natomiast w dziale prawnym w tym numerze skupiamy się na kilku bardzo ciekawych tematach, które również budzą dyskusje. Na stronach 14-15 znajdą Państwo artykuł obszernie opisujący sprawę sprzedaży udziałów w spółce z o.o. W świetle ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Strony 20 i 21 poświeciliśmy na przyjrzenie się konsekwencjom prawnym nieprawidłowego wyboru audytora do zbadania sprawozdania finansowego. 

Przyjemnej lektury
Katarzyna Kowalczyk

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac
5hreply
RB__Poland Uzyskanie zgody organu spółki na dokonanie czynności prawnej przez spółkę jest również w interesie kontrahenta - Ru… https://t.co/RB8RGXVIQq
RB__Poland Dodatkowe informacje ws. wykazu podatników VAT - Russell Bedford Poland https://t.co/5JGinMFPtd
RB__Poland Russell Bedford na konferencji #Mazurytobiznes. Zobacz fotorelację: https://t.co/mHMjo3qHDd https://t.co/uh8ru9j9dt