RB Magazine numer 25

Tematem, na którym w tym numerze najbardziej chcieliśmy się skupić są nowe zasady dotyczące rejestracji podatników do podatku VAT. Zachęcamy Państwa serdecznie do zapoznania się z tym zagadnieniem, które opracował Leszek Dutkiewicz - Dyrektor Biura w Katowicach.

 

Ponadto, w rubryce „Podatki” czeka na Państwa wiele ciekawych artykułów omawiających np. prawo do odliczenia, nawet jeżeli faktura nie zawiera szczegółowego opisu prac; odliczenie podatku VAT naliczonego od VAT należnego w zakresie sprzedaży produktów po cenach promocyjnych czy  podział majątku likwidowanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pomiędzy wspólników a obowiązek zapłaty podatku CIT. Polecamy również tekst skupiający się na najważniejszych zmianach w PIT od 2017 r.

Jakie możliwości daje nam nowe prawo restrukturyzacyjne?  Kwestie z tym związane oraz to, czym zajmuje się doradca restrukturyzacyjny i jaka jest jego rola w postępowaniach restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych  omawiamy na stronie 14.

Akademia Russell Bedford zaprasza Państwa na konferencje, które organizuje w marcu. Jedna dotyczyć będzie restrukturyzacji przedsiębiorstw, druga - zagadnień kadrowo-płacowych. Zachęcamy do uczestnictwa oraz powołania się na RB Magazine przy zgłoszeniu - czekają wtedy na Państwa zniżki.

Życzę przyjemnej lektury!

Angelika Kozłowska

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Setki tysięcy nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych. Przez przestarzałą technologię. https://t.co/EVSUnidwZy
2hreply
RB__Poland Dofinansowanie podmiotów gospodarczych w ramach tzw. tarczy antykryzysowej - Russell Bedford https://t.co/q41E6O6nSm
RB__Poland @Forbes zaprasza na tę akcję, w której uczestniczymy! :) https://t.co/B6MJBuRkLW
RB__Poland Umowy najmu a koronawirus - w praktyce - Russell Bedford https://t.co/hxQZjnDPQy