RB Magazine numer 25

Tematem, na którym w tym numerze najbardziej chcieliśmy się skupić są nowe zasady dotyczące rejestracji podatników do podatku VAT. Zachęcamy Państwa serdecznie do zapoznania się z tym zagadnieniem, które opracował Leszek Dutkiewicz - Dyrektor Biura w Katowicach.

 

Ponadto, w rubryce „Podatki” czeka na Państwa wiele ciekawych artykułów omawiających np. prawo do odliczenia, nawet jeżeli faktura nie zawiera szczegółowego opisu prac; odliczenie podatku VAT naliczonego od VAT należnego w zakresie sprzedaży produktów po cenach promocyjnych czy  podział majątku likwidowanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pomiędzy wspólników a obowiązek zapłaty podatku CIT. Polecamy również tekst skupiający się na najważniejszych zmianach w PIT od 2017 r.

Jakie możliwości daje nam nowe prawo restrukturyzacyjne?  Kwestie z tym związane oraz to, czym zajmuje się doradca restrukturyzacyjny i jaka jest jego rola w postępowaniach restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych  omawiamy na stronie 14.

Akademia Russell Bedford zaprasza Państwa na konferencje, które organizuje w marcu. Jedna dotyczyć będzie restrukturyzacji przedsiębiorstw, druga - zagadnień kadrowo-płacowych. Zachęcamy do uczestnictwa oraz powołania się na RB Magazine przy zgłoszeniu - czekają wtedy na Państwa zniżki.

Życzę przyjemnej lektury!

Angelika Kozłowska

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Wrześniowe wydanie miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe #RBBiuletyn” w przejrzysty sposób prezentuje nowe reg… https://t.co/V7BeOLHTdM
1hreply
RB__Poland Andrzej Dmowski dla TVN24 o mikrorachunkach - Russell Bedford Poland https://t.co/XQP37S4X6B
RB__Poland Russell Bedford w finale konkursu „Network of the Year” - Russell Bedford Poland https://t.co/j2UPWSyBYB
RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac