RB Magazine numer 25

Tematem, na którym w tym numerze najbardziej chcieliśmy się skupić są nowe zasady dotyczące rejestracji podatników do podatku VAT. Zachęcamy Państwa serdecznie do zapoznania się z tym zagadnieniem, które opracował Leszek Dutkiewicz - Dyrektor Biura w Katowicach.

 

Ponadto, w rubryce „Podatki” czeka na Państwa wiele ciekawych artykułów omawiających np. prawo do odliczenia, nawet jeżeli faktura nie zawiera szczegółowego opisu prac; odliczenie podatku VAT naliczonego od VAT należnego w zakresie sprzedaży produktów po cenach promocyjnych czy  podział majątku likwidowanej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pomiędzy wspólników a obowiązek zapłaty podatku CIT. Polecamy również tekst skupiający się na najważniejszych zmianach w PIT od 2017 r.

Jakie możliwości daje nam nowe prawo restrukturyzacyjne?  Kwestie z tym związane oraz to, czym zajmuje się doradca restrukturyzacyjny i jaka jest jego rola w postępowaniach restrukturyzacyjnych oraz upadłościowych  omawiamy na stronie 14.

Akademia Russell Bedford zaprasza Państwa na konferencje, które organizuje w marcu. Jedna dotyczyć będzie restrukturyzacji przedsiębiorstw, druga - zagadnień kadrowo-płacowych. Zachęcamy do uczestnictwa oraz powołania się na RB Magazine przy zgłoszeniu - czekają wtedy na Państwa zniżki.

Życzę przyjemnej lektury!

Angelika Kozłowska

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland W Russell Bedford Poland nie zwalniamy tempa! - Russell Bedford https://t.co/INecZCTW7D
4hreply
RB__Poland Wyższa akcyza na samochody używane ma zablokować ich sprowadzanie z Niemiec - Russell Bedford https://t.co/apiuekpNHy
7hreply
RB__Poland Podatki zagraniczne: łatanie budżetu podwyżką podatków – tak to się robi w Rosji - Russell Bedford https://t.co/JAnmw9XYFf
RB__Poland Vacatio legis tzw. Piątki dla zwierząt ma zostać wydłużone - Russell Bedford https://t.co/nOzI82thiV