RB Magazine numer 19

Sieć Russell Bedford odniosła ogromny sukces międzynarodowy, jako Globalna Sieć Doradcza i Audytorska w 2016 r. Jest to dla nas szczególne wyróżnienie, dlatego chcemy się pochwalić i jednocześnie podziękować wszystkim naszym klientom za zaufanie. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie 2.

Tematem  głównym  tego numeru jest nowa ustawa o biegłych rewidentach. Monika Michalak wyjaśnia główne założenia ustawy i omawia wątpliwości związane z tą zmianą. Polecam!

W dziale podatkowym przeczytają Państwo m.in. o ryczałcie za korzystanie z samochodów służbowych, interpretacji ogólnej w zakresie opodatkowania gotowych posiłków i dań, powołanej przez Ministra Finansów spółce celowej do walki z wyłudzeniami czy np. o obniżeniu podatku CIT dla małych podatników.

Serdecznie zapraszam Państwa na organizowany przez Akademię Russell Bedford Kongres Prawa Pracy 2017. Będzie to niezwykłe wydarzenie, omawiające aktualne regulacje oraz najważniejsze planowane zmiany w prawie pracy. Już teraz warto zapoznać się z programem wydarzenia i zapisać datę 12-13 października w kalendarzu!
W tym miesiącu przygotowaliśmy również rubrykę „Akcyza i cło”. Znajdą w niej Państwo informację o zwolnieniu z akcyzy energii elektrycznej produkowanej przez elektrownie z odnawialnych źródeł energii. Artykuł ten przygotował Paweł Kula.

Na koniec dwa ważne artykuły prawne. Pierwszy  omawia zmiany w prawie zamówień publicznych, czyli wprowadzenie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), drugi natomiast porusza wątpliwości dotyczące transakcji odnoszących się do własności intelektualnych. Zmiany te mogą mieć znaczący wpływ dla polskich podatników, dlatego bardzo polecam ten tekst.

Zapraszam serdecznie!

Angelika Kozłowska

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx
5hreply
RB__Poland RB Magazine numer 66 - zapraszamy do pobierania za darmo https://t.co/6vybR1p617 https://t.co/8Pt3AgJ8k7
RB__Poland Russell Bedford kontynuuje ekspansję w Afryce - Russell Bedford https://t.co/gdO2jpjBLV
RB__Poland Podwyższenie kapitału zakładowego z innych kapitałów spółki jest dochodem z udziału w jej zyskach (PIT) - Russell B… https://t.co/xDu3ObSmI3