RB Magazine numer 17

Serdecznie zapraszam Państwa na majowy numer RB Magazine, w którym nasi eksperci jak zawsze starali przygotować się najbardziej interesujące oraz najważniejsze informacje z zakresu podatków, finansów, rachunkowości oraz szkoleń.

W tym miesiącu skupimy się ponownie  na cenach transferowych. Dominik Tymuła w przygotowanym artykule omawia sytuację, w której spółka publiczna była obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej. Z kolei Wioletta Kajda wyjaśnia, kiedy z obowiązku tej dokumentacji  możemy być zwolnieni.  „Spółka celowa dla informatyzacji administracji podatkowej i kontroli skarbowej” oraz „ Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania” to kolejne tematy w dziale „Podatki”, do których przeczytania gorąco Państwa zapraszam!

Dlaczego szkolenia wyjazdowe mają sens? Jakie są  główne kierunki takich szkoleń oraz jakie korzyści niesie ze sobą wysłanie pracownika na tego typu szkolenia?  Szczegółów należy szukać na stornie trzynastej.

Na koniec polecam Państwu dwa artykuły prawne. Pierwszy dotyczy wynajmu składników majątku prywatnego, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Drugi porusza kwestie coraz bardziej „internetowych” spółek jawnych i komandytowych.

Angelika Kozłowska
redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przeprowadzanie inwestycji na obszarach Natura 2000 - Russell Bedford Poland https://t.co/Y93sRBhiuX
14hreply
RB__Poland Ceny transferowe. Japońska reforma podatkowa - Russell Bedford Poland https://t.co/G3H1Jeku2n
RB__Poland RB dla @Forbes Podatek GAFA wymierzony w amerykańskie korporacje oznacza konkretne wpływy do budżetu. Jednak rząd M… https://t.co/O4PtZ6SwAt
RB__Poland Drużyna Russell Bedford pobiegnie w Runmageddonie! 💪💪💪 https://t.co/A3Y47wpyK6 https://t.co/YYt5eQXNtB