RB Magazine numer 17

Serdecznie zapraszam Państwa na majowy numer RB Magazine, w którym nasi eksperci jak zawsze starali przygotować się najbardziej interesujące oraz najważniejsze informacje z zakresu podatków, finansów, rachunkowości oraz szkoleń.

W tym miesiącu skupimy się ponownie  na cenach transferowych. Dominik Tymuła w przygotowanym artykule omawia sytuację, w której spółka publiczna była obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej. Z kolei Wioletta Kajda wyjaśnia, kiedy z obowiązku tej dokumentacji  możemy być zwolnieni.  „Spółka celowa dla informatyzacji administracji podatkowej i kontroli skarbowej” oraz „ Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania” to kolejne tematy w dziale „Podatki”, do których przeczytania gorąco Państwa zapraszam!

Dlaczego szkolenia wyjazdowe mają sens? Jakie są  główne kierunki takich szkoleń oraz jakie korzyści niesie ze sobą wysłanie pracownika na tego typu szkolenia?  Szczegółów należy szukać na stornie trzynastej.

Na koniec polecam Państwu dwa artykuły prawne. Pierwszy dotyczy wynajmu składników majątku prywatnego, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Drugi porusza kwestie coraz bardziej „internetowych” spółek jawnych i komandytowych.

Angelika Kozłowska
redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Brak zgody na dokonanie czynności na rzecz członka zarządu spółki nie powoduje nieważności czynności dokonanej na r… https://t.co/BjWsybo7j4
RB__Poland Nowe przepisy dotyczące magazynu call-off stock już obowiązują - Russell Bedford https://t.co/t0wGajH6KO
RB__Poland @PolskaPolicja Policja nie powinna pozwalać na komentarze bazujące na mowie nienawiści, a pod tymi dwoma wybiórczym… https://t.co/rMglFDjqmQ
RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx