RB Magazine numer 17

Serdecznie zapraszam Państwa na majowy numer RB Magazine, w którym nasi eksperci jak zawsze starali przygotować się najbardziej interesujące oraz najważniejsze informacje z zakresu podatków, finansów, rachunkowości oraz szkoleń.

W tym miesiącu skupimy się ponownie  na cenach transferowych. Dominik Tymuła w przygotowanym artykule omawia sytuację, w której spółka publiczna była obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej. Z kolei Wioletta Kajda wyjaśnia, kiedy z obowiązku tej dokumentacji  możemy być zwolnieni.  „Spółka celowa dla informatyzacji administracji podatkowej i kontroli skarbowej” oraz „ Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania” to kolejne tematy w dziale „Podatki”, do których przeczytania gorąco Państwa zapraszam!

Dlaczego szkolenia wyjazdowe mają sens? Jakie są  główne kierunki takich szkoleń oraz jakie korzyści niesie ze sobą wysłanie pracownika na tego typu szkolenia?  Szczegółów należy szukać na stornie trzynastej.

Na koniec polecam Państwu dwa artykuły prawne. Pierwszy dotyczy wynajmu składników majątku prywatnego, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Drugi porusza kwestie coraz bardziej „internetowych” spółek jawnych i komandytowych.

Angelika Kozłowska
redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 59

Piąta edycja konferencji Ceny Transferowe 2019/2020 ma w temacie głównym nowe podejście do transakcji realizowanych w grupach podmiotów powiązanych. Prowadzący podsumują nowości, jakie przyniósł nam miniony rok, i przedstawią plany na 2020. Jako przydatny bonus przygotowaliśmy dla Was kalendarz zmian i podsumowanie, które warto mieć pod ręką.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Wstąpienie wspólników w prawa i obowiązki spółki jawnej w przypadku jej rozwiązania bez przeprowadzenia postępowani… https://t.co/mbakVLbbF6
RB__Poland Formularz ZAW-NR jest już dostępny – jak dokonać zawiadomienia o płatności na rachunek spoza „Białej listy” VAT? -… https://t.co/bTUJV8gxdK
RB__Poland Uchwała SN: Małżonek dłużnika jest dłużnikiem odpowiadającym za długi z majątku wspólnego małżonków - Russell Bedfo… https://t.co/kRTtvXkwmG
RB__Poland Precedensowe orzeczenie dotyczące alternatywnych funduszy inwestycyjnych, w sprawie klienta Russell Bedford - Russe… https://t.co/s2arlcCUWr