RB Magazine numer 17

Serdecznie zapraszam Państwa na majowy numer RB Magazine, w którym nasi eksperci jak zawsze starali przygotować się najbardziej interesujące oraz najważniejsze informacje z zakresu podatków, finansów, rachunkowości oraz szkoleń.

W tym miesiącu skupimy się ponownie  na cenach transferowych. Dominik Tymuła w przygotowanym artykule omawia sytuację, w której spółka publiczna była obowiązana do sporządzenia dokumentacji podatkowej. Z kolei Wioletta Kajda wyjaśnia, kiedy z obowiązku tej dokumentacji  możemy być zwolnieni.  „Spółka celowa dla informatyzacji administracji podatkowej i kontroli skarbowej” oraz „ Klauzula przeciwko unikaniu opodatkowania” to kolejne tematy w dziale „Podatki”, do których przeczytania gorąco Państwa zapraszam!

Dlaczego szkolenia wyjazdowe mają sens? Jakie są  główne kierunki takich szkoleń oraz jakie korzyści niesie ze sobą wysłanie pracownika na tego typu szkolenia?  Szczegółów należy szukać na stornie trzynastej.

Na koniec polecam Państwu dwa artykuły prawne. Pierwszy dotyczy wynajmu składników majątku prywatnego, kiedy prowadzimy działalność gospodarczą. Drugi porusza kwestie coraz bardziej „internetowych” spółek jawnych i komandytowych.

Angelika Kozłowska
redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Tarcza antykryzysowa o krok dalej. Rada Ministrów przyjęła pakiet - Russell Bedford https://t.co/fl2WDSpoMv
RB__Poland Dziennik Gazeta Prawna opublikował najnowszy ranking firm doradztwa podatkowego za 2019 r. W takich chwilach jak ta… https://t.co/xQX9clfKFT
RB__Poland Prawo w czasach pandemii: https://t.co/JQeVBU0e1h
RB__Poland Weszły w życie szczególnie potrzebne zmiany w przedmiocie upadłości konsumenckiej - Russell Bedford https://t.co/l1JD8X9P6k