RB Magazine numer 15

Ten miesiąc zaczynamy od dwóch bardzo dobrych informacji! Pierwsza - zajęliśmy IV miejsce wśród dużych firm w 10. rankingu Dziennika Gazety Prawnej, druga - po raz kolejny znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych firm szkoleniowych w Polsce! Jest nam niezmiernie miło, ponieważ oba wyróżnienia świadczą o Państwa zaufaniu do nas. Dziękujemy bardzo! 

Tematem tego numeru jest wywiad z drem Andrzejem Dmowskim - Partnerem Zarządzającym Russell Bedford Poland. Jeżeli są Państwo ciekawi jak zmieniła się firma, jaka jest główna ścieżka rozwoju oraz co wpłynęło na sukces Grupy Russell Bedford w Polsce - polecam zajrzeć na 6 stronę magazynu. 

 

W dziale „Podatki” czeka na Państwa szereg bardzo ciekawych artykułów,  przygotowanych przez naszych specjalistów. Szczególnie polecamy artykuł Moniki Michalak o strukturze Krajowej Administracji Skarbowej, ponieważ w kolejnych numerach będziemy rozwijać ten temat. Godny uwagi jest również tekst Dominika Tymuły o projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami dotyczącymi trzypoziomowej dokumentacji cen transferowych oraz kosztów transportu  - kiedy zwiększają podstawę opodatkowania w podatku od towarów i usług.

Monika Michalak przygotowała dla Państwa również artykuł o doradcach podatkowym, w którym pokrótce opisuje, kto może zostać doradcą podatkowym, jakie warunki należy spełnić oraz jak profesja te wpłynęła na finanse podatników i budżet państwa w przeciągu ostatnich 20 lat.

Jak wykorzystywana jest skarga pauliańska w czynnościach prawnych w ramach transakcji restrukturyzacyjnych, na czym polega przestępstwo wykorzystywania informacji poufnej w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz jakie zmiany czekają nas w Kodeksie pracy - o tym wszystkim przeczytają Państwo w dziale „Prawo”.

Angelika Kozłowska

redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac
5hreply
RB__Poland Uzyskanie zgody organu spółki na dokonanie czynności prawnej przez spółkę jest również w interesie kontrahenta - Ru… https://t.co/RB8RGXVIQq
RB__Poland Dodatkowe informacje ws. wykazu podatników VAT - Russell Bedford Poland https://t.co/5JGinMFPtd
RB__Poland Russell Bedford na konferencji #Mazurytobiznes. Zobacz fotorelację: https://t.co/mHMjo3qHDd https://t.co/uh8ru9j9dt