RB Magazine numer 15

Ten miesiąc zaczynamy od dwóch bardzo dobrych informacji! Pierwsza - zajęliśmy IV miejsce wśród dużych firm w 10. rankingu Dziennika Gazety Prawnej, druga - po raz kolejny znaleźliśmy się wśród 10 najlepszych firm szkoleniowych w Polsce! Jest nam niezmiernie miło, ponieważ oba wyróżnienia świadczą o Państwa zaufaniu do nas. Dziękujemy bardzo! 

Tematem tego numeru jest wywiad z drem Andrzejem Dmowskim - Partnerem Zarządzającym Russell Bedford Poland. Jeżeli są Państwo ciekawi jak zmieniła się firma, jaka jest główna ścieżka rozwoju oraz co wpłynęło na sukces Grupy Russell Bedford w Polsce - polecam zajrzeć na 6 stronę magazynu. 

 

W dziale „Podatki” czeka na Państwa szereg bardzo ciekawych artykułów,  przygotowanych przez naszych specjalistów. Szczególnie polecamy artykuł Moniki Michalak o strukturze Krajowej Administracji Skarbowej, ponieważ w kolejnych numerach będziemy rozwijać ten temat. Godny uwagi jest również tekst Dominika Tymuły o projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułami dotyczącymi trzypoziomowej dokumentacji cen transferowych oraz kosztów transportu  - kiedy zwiększają podstawę opodatkowania w podatku od towarów i usług.

Monika Michalak przygotowała dla Państwa również artykuł o doradcach podatkowym, w którym pokrótce opisuje, kto może zostać doradcą podatkowym, jakie warunki należy spełnić oraz jak profesja te wpłynęła na finanse podatników i budżet państwa w przeciągu ostatnich 20 lat.

Jak wykorzystywana jest skarga pauliańska w czynnościach prawnych w ramach transakcji restrukturyzacyjnych, na czym polega przestępstwo wykorzystywania informacji poufnej w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi oraz jakie zmiany czekają nas w Kodeksie pracy - o tym wszystkim przeczytają Państwo w dziale „Prawo”.

Angelika Kozłowska

redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przestój ekonomiczny lub obniżony wymiar pracy. Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie? - Russell Bedford https://t.co/3fU1bXR1fV
8hreply
RB__Poland Ulga w PIT na smart zegarek dla dziecka - Russell Bedford https://t.co/ubiV6BlPJc
13hreply
RB__Poland Prawnicy pro bono – postojowe a forma opodatkowania - Russell Bedford https://t.co/UsnLCMp8ck
18hreply
RB__Poland Setki tysięcy nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych. Przez przestarzałą technologię. https://t.co/EVSUnidwZy
23hreply