RB Magazine numer 14

Luty w każdej firmie jest miesiącem dość napiętym i pełnym pracy. My również nie zwalniamy tempa - staraliśmy się wybrać najciekawsze artykuły przygotowane przez naszych ekspertów w dziedzinie podatków, rachunkowości, prawa czy optymalizacji.

Głównym tematem najnowszego RB Magazine są dofinansowane szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Wyjaśniamy co trzeba zrobić, aby otrzymać takie dofinansowanie oraz w jaki sposób wypełnić wniosek. Jeżeli będą potrzebowali Państwo profesjonalne porady - zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom i zapytaniom o tematykę fuzji - zorganizowaliśmy konferencję „Fuzje i przejęcia 2016 - transakcje restrukturyzacyjne w nowych realiach gospodarczych. Wyzwania i nowe możliwości dla organizacji”. Jestem pewna, że poruszone podczas tego wydarzenia zagadnienia będą dla Państwa satysfakcjonujące.

Krzysztof Jagoda wyjaśnia funkcjonowanie mechanizmu transakcji trójstronnych oraz przedstawia w skrócie, jak w praktyce działają organy w toku kontroli podatkowej. Co jeszcze w dziale „Podatki”? Ulga podatkowa na działalność badawczo- rozwojową czy preproporcja - to tylko niektóre tematy o których mogą Państwo przeczytać.

Polecamy również rubrykę „Twoja firma” - w niej Wojciech Ośka opowiada o tym, dlaczego szkolenia pracowników pełnią istotną funkcję w rozwoju firmy. Warto również zapoznać się z artykułem o dofinansowaniach na szkolenia z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, ponieważ kwota dotacji o jaką można się starać jest naprawdę wysoka!

W dziale „Optymalizacja” mogą Państwo przeczytać artykuł przygotowany przez Martę Madeję o zmianach w klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania. Wejście zmian w życie Ministerstwo Finansów zaplanowało jeszcze na 2016 r. Polecamy również fragment książki dra Rafała Nawrota „Międzynarodowe unikanie opodatkowania dochodu i jego regulacje w prawie polskim”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Difin SA. Na koniec zapraszamy Państwa do zwrócenia uwagi na tekst Macieja Rakowskiego poruszający kwestię przenoszenia środowiskowych pozwoleń zintegrowanych przy dzieleniu spółek prawa handlowego

Na koniec zapraszamy Państwa do zwrócenia uwagi na tekst Macieja Rakowskiego poruszający kwestię przenoszenia środowiskowych pozwoleń zintegrowanych przy dzieleniu spółek prawa handlowego.

Angelika Kozłowska

redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przeprowadzanie inwestycji na obszarach Natura 2000 - Russell Bedford Poland https://t.co/Y93sRBhiuX
15hreply
RB__Poland Ceny transferowe. Japońska reforma podatkowa - Russell Bedford Poland https://t.co/G3H1Jeku2n
RB__Poland RB dla @Forbes Podatek GAFA wymierzony w amerykańskie korporacje oznacza konkretne wpływy do budżetu. Jednak rząd M… https://t.co/O4PtZ6SwAt
RB__Poland Drużyna Russell Bedford pobiegnie w Runmageddonie! 💪💪💪 https://t.co/A3Y47wpyK6 https://t.co/YYt5eQXNtB