RB Magazine numer 12

W nowym 2016 roku składamy Państwu życzenia wszelkiej pomyślności! Ostatni rok był dla nas bardzo pracowity. Nasi eksperci robią wszystko, aby artykuły zamieszczane w magazynie zawsze poruszały istotne kwestie oraz sygnalizowały nadchodzące zmiany.

Chcemy pochwalić się bardzo dobrą wiadomością! Dr Andrzej Dmowski został laureatem w konkursie „Złote skrzydła” - konkursu organizowanego przez „Dziennik Gazetę Prawną” za publikację „Opodatkowanie pochodnych instrumentów finansowych podatkiem dochodowym od osób prawnych. Aspekty prawne, podatkowe, bilansowe”.

Tematem najnowszego numeru jest artykuł Jacka Kalinowskiego dotyczący podatku VAT w branży elektronicznej. Zapraszamy do zapoznania się z nim na stornie czwartej.

W tym miesiącu skupiliśmy się na tematyce podatkowej, dlatego też, w tej rubryce znajdą Państwo wiele ciekawych artykułów m.in. „Dostawa o rozumieniu ustawy o VAT to nie tylko fizyczne wydawanie rzeczy”, „ Ministerstwo Finansów zapowiada kontrole z zakresu cen transferowych w 2016 r.” czy też artykuł Bożeny Zawiszy dotyczący kwoty wolnej od podatku. Serdecznie polecamy również tekst Krzysztofa Jagody o pracownikach oddelegowanych do pracy za granicą.

W dziale „Prawo” mogą Państwo przeczytać o tym, jakie są ramy odpowiedzialności odszkodowawczej członków rady nadzorczej wobec spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Zapraszamy!

Wszelkiej pomyślności w nowym 2016 roku
Angelika Kozłowska
Redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przeprowadzanie inwestycji na obszarach Natura 2000 - Russell Bedford Poland https://t.co/Y93sRBhiuX
15hreply
RB__Poland Ceny transferowe. Japońska reforma podatkowa - Russell Bedford Poland https://t.co/G3H1Jeku2n
RB__Poland RB dla @Forbes Podatek GAFA wymierzony w amerykańskie korporacje oznacza konkretne wpływy do budżetu. Jednak rząd M… https://t.co/O4PtZ6SwAt
RB__Poland Drużyna Russell Bedford pobiegnie w Runmageddonie! 💪💪💪 https://t.co/A3Y47wpyK6 https://t.co/YYt5eQXNtB