RB Magazine numer 10

W tym miesiącu chcemy pochwalić się dwoma bardzo ważnymi dla nas osiągnięciami! Po pierwsze – Russell Bedford znalazło się wśród 60 największych firm audytorsko-doradczych ! Ponadto, zostaliśmy docenieni również, jako firma szkoleniowa! W rankingu Gazety finansowej uplasowaliśmy się na 7 miejscu zestawienia. Dziękujemy!

 

Głównym tematem tego numeru jest artykuł Marty Madei o tym, że koszty szkolenia pracowników, możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Polecamy ten tekst, ponieważ kompleksowo wyjaśnia on wszystkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

W dziale „Podatki” poruszamy takie zagadnienia jak np. podatek akcyzowy w obrocie paliwami ciekłymi czy prawo do odliczenia VAT.
Wracamy również do tematyki sprawozdań finansowych i zapraszamy do zapoznania się z dwoma artykułami Grzegorza Błaszkowskiego: „Typowe nieprawidłowości sprawozdań finansowych – cześć II” oraz „Biegły rewident – weryfikator czy doradca?”

Dr Rafał Nawrot przygotował tekst o analizie regulacji dotyczących opodatkowania kontrolowanych spółek zagranicznych pod kątem ich zgodności z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Na koniec polecamy zakładkę „Twoja firma”. Tam czeka na Państwa artykuł, poruszający kwestię korzystania z instrumentów zwrotnych w ramach pomocy z Unii Europejskiej oraz bardzo ciekawy tekst o tym, jak wykorzystać coaching zespołowy do pracy z top managementem przygotowany przez Pana Marcina Mydlaka.

Zapraszamy!
Angelika Kozłowska
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Wrześniowe wydanie miesięcznika „Doradztwo Prawne i Podatkowe #RBBiuletyn” w przejrzysty sposób prezentuje nowe reg… https://t.co/V7BeOLHTdM
2hreply
RB__Poland Andrzej Dmowski dla TVN24 o mikrorachunkach - Russell Bedford Poland https://t.co/XQP37S4X6B
RB__Poland Russell Bedford w finale konkursu „Network of the Year” - Russell Bedford Poland https://t.co/j2UPWSyBYB
RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac