RB Magazine numer 10

W tym miesiącu chcemy pochwalić się dwoma bardzo ważnymi dla nas osiągnięciami! Po pierwsze – Russell Bedford znalazło się wśród 60 największych firm audytorsko-doradczych ! Ponadto, zostaliśmy docenieni również, jako firma szkoleniowa! W rankingu Gazety finansowej uplasowaliśmy się na 7 miejscu zestawienia. Dziękujemy!

 

Głównym tematem tego numeru jest artykuł Marty Madei o tym, że koszty szkolenia pracowników, możemy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu. Polecamy ten tekst, ponieważ kompleksowo wyjaśnia on wszystkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

W dziale „Podatki” poruszamy takie zagadnienia jak np. podatek akcyzowy w obrocie paliwami ciekłymi czy prawo do odliczenia VAT.
Wracamy również do tematyki sprawozdań finansowych i zapraszamy do zapoznania się z dwoma artykułami Grzegorza Błaszkowskiego: „Typowe nieprawidłowości sprawozdań finansowych – cześć II” oraz „Biegły rewident – weryfikator czy doradca?”

Dr Rafał Nawrot przygotował tekst o analizie regulacji dotyczących opodatkowania kontrolowanych spółek zagranicznych pod kątem ich zgodności z umowami o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Na koniec polecamy zakładkę „Twoja firma”. Tam czeka na Państwa artykuł, poruszający kwestię korzystania z instrumentów zwrotnych w ramach pomocy z Unii Europejskiej oraz bardzo ciekawy tekst o tym, jak wykorzystać coaching zespołowy do pracy z top managementem przygotowany przez Pana Marcina Mydlaka.

Zapraszamy!
Angelika Kozłowska
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 60

W branży prawniczej kształcenie jest ustawiczne. Po pewnym czasie wchodzi w krew jak oddychanie. Na rynku jest sporo firm, które dają w tym zakresie wsparcie. W gronie tych renomowanych trwa od lat RB Akademia.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Kolejna autorka wygrywa proces o smog. Być może precedens wymusi w końcu działania, na których skorzystamy wszyscy.… https://t.co/WmEg8mYRTQ
1hreply
RB__Poland Na naszej stronie zagościł 18. numer RB Biuletynu - doradztwo prawne i podatkowe. Bierzcie i czytajcie to za darmo:… https://t.co/0M7L8ZFVDA
3hreply
RB__Poland W dziale Twoja firma przyglądamy się tematyce #HR W najnowszym artykule Marta Wójcicka pisze o preferencjach Polakó… https://t.co/O7Ia56kPHF
RB__Poland Uproszczenia typu safe harbour w roku 2020 - Russell Bedford https://t.co/3uCwT6QAd4