RB Magazine numer 9

Często mogą Państwo usłyszeć od nas, że prężnie się rozwijamy i staramy sprostać wymaganiom naszych klientów. W tym miesiącu możemy pochwalić się wspaniałą informacją, która dowodzi, że powyższe zdanie jest prawdziwe. Właśnie otworzyliśmy nowe biuro w Polsce! Od teraz jesteśmy do Państwa dyspozycji na pomorzu – w Gdańsku.  Nie zapominamy jednak, że dynamiczny rozwój naszej firmy w dużej mierze zależy od Państwa, dlatego dziękujemy za zaufanie!

 

Głównym tematem październikowego numeru jest artykuł dotyczący typowych nieprawidłowości sprawozdań finansowych.  Jest to pierwsza część cyklu, który przygotował Grzegorz Błaszkowski. Polecamy zapoznać się z nim, ponieważ już za miesiąc będziemy kontynuować  tematykę sprawozdań finansowych.

W dziale „Podatki” mogą Państwo przeczytać o zmianach w cenach transferowych czy np. o  optymalizacji opodatkowania należności licencyjnych.  Autorem drugiego tematu jest dr Rafał Nawrot. Wszystkim tym, którzy chcą zrobić aplikację polecamy zajrzeć na stronę dziewiątą. Tam bardzo ciekawy tekst o tym, że opłata za aplikację nie zawsze zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

W tym numerze odbiegliśmy nieco od tematyki stricte finansowej i przygotowaliśmy również rubrykę „Twoja firma”. Wojciech Ośka przygotował dla Państwa artykuł mówiący o tym, że dobry menedżer, to również dobry zespół. Natomiast Małgorzata Łozińska opowiada o tym, jak rozmawiać z pracownikami o ich kompetencjach. Znajdą w tym dziale Państwo kilka cennych porad, które mogą okazać się bardzo pomocne w prowadzeniu własnej firmy.

Na koniec warto również wspomnieć o artykule Bożeny Zawiszy, który opowiada o tym, kto zapłaci za szkody wierzycieli i jakie zmiany wprowadza ustawa  - Prawo restrukturyzacyjne.

Polecamy!

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przestój ekonomiczny lub obniżony wymiar pracy. Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie? - Russell Bedford https://t.co/3fU1bXR1fV
8hreply
RB__Poland Ulga w PIT na smart zegarek dla dziecka - Russell Bedford https://t.co/ubiV6BlPJc
13hreply
RB__Poland Prawnicy pro bono – postojowe a forma opodatkowania - Russell Bedford https://t.co/UsnLCMp8ck
18hreply
RB__Poland Setki tysięcy nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych. Przez przestarzałą technologię. https://t.co/EVSUnidwZy
23hreply