RB Magazine numer 9

Często mogą Państwo usłyszeć od nas, że prężnie się rozwijamy i staramy sprostać wymaganiom naszych klientów. W tym miesiącu możemy pochwalić się wspaniałą informacją, która dowodzi, że powyższe zdanie jest prawdziwe. Właśnie otworzyliśmy nowe biuro w Polsce! Od teraz jesteśmy do Państwa dyspozycji na pomorzu – w Gdańsku.  Nie zapominamy jednak, że dynamiczny rozwój naszej firmy w dużej mierze zależy od Państwa, dlatego dziękujemy za zaufanie!

 

Głównym tematem październikowego numeru jest artykuł dotyczący typowych nieprawidłowości sprawozdań finansowych.  Jest to pierwsza część cyklu, który przygotował Grzegorz Błaszkowski. Polecamy zapoznać się z nim, ponieważ już za miesiąc będziemy kontynuować  tematykę sprawozdań finansowych.

W dziale „Podatki” mogą Państwo przeczytać o zmianach w cenach transferowych czy np. o  optymalizacji opodatkowania należności licencyjnych.  Autorem drugiego tematu jest dr Rafał Nawrot. Wszystkim tym, którzy chcą zrobić aplikację polecamy zajrzeć na stronę dziewiątą. Tam bardzo ciekawy tekst o tym, że opłata za aplikację nie zawsze zalicza się do kosztów uzyskania przychodu.

W tym numerze odbiegliśmy nieco od tematyki stricte finansowej i przygotowaliśmy również rubrykę „Twoja firma”. Wojciech Ośka przygotował dla Państwa artykuł mówiący o tym, że dobry menedżer, to również dobry zespół. Natomiast Małgorzata Łozińska opowiada o tym, jak rozmawiać z pracownikami o ich kompetencjach. Znajdą w tym dziale Państwo kilka cennych porad, które mogą okazać się bardzo pomocne w prowadzeniu własnej firmy.

Na koniec warto również wspomnieć o artykule Bożeny Zawiszy, który opowiada o tym, kto zapłaci za szkody wierzycieli i jakie zmiany wprowadza ustawa  - Prawo restrukturyzacyjne.

Polecamy!

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland W Russell Bedford Poland nie zwalniamy tempa! - Russell Bedford https://t.co/INecZCTW7D
6hreply
RB__Poland Wyższa akcyza na samochody używane ma zablokować ich sprowadzanie z Niemiec - Russell Bedford https://t.co/apiuekpNHy
9hreply
RB__Poland Podatki zagraniczne: łatanie budżetu podwyżką podatków – tak to się robi w Rosji - Russell Bedford https://t.co/JAnmw9XYFf
RB__Poland Vacatio legis tzw. Piątki dla zwierząt ma zostać wydłużone - Russell Bedford https://t.co/nOzI82thiV