RB Magazine numer 8

We wrześniu oddajemy do Państwa  dyspozycji kolejny numer naszego magazynu.  Chcemy Państwu bardzo podziękować, ponieważ z miesiąca na miesiąc nasze czasopismo cieszy się coraz większą popularnością z Państwa strony. Dziękujemy serdecznie i obiecujemy zrobić wszystko, aby prezentowane przez nas zagadnienia były jak najciekawsze.

 

Według  najnowszego rankingu Accountancy Age zajęliśmy 16 miejsce! Takie informacje są dla nas zawsze bardzo budujące, bo świadczą o Państwa zaufaniu do nas.

Głównym tematem numeru jest artykuł Leszka Dudkiewicza, który opowiada o kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, mającej na celu uchronienie młodych ludzi przed tzw. karuzelą podatkową.  Akcja ministerstwa  nazywa się „Nie daj się zrobić w słupa”.

W tym miesiącu stawiamy na podatki.  Nasz zespół podatkowy stara się na bieżąco opisywać zagadnienia  istotne dla Państwa. We wrześniowym numerze polecamy  tekst Jacka Kalinowskiego, dotyczy on tematu opodatkowania nieodpłatnych świadczeń pracowniczych, które wciąż budzą kontrowersje. Dr Andrzej Dmowski porusza wątek  opodatkowania odszkodowania od Skarbu Państwa z tytułu odpowiedzialności za błąd fiskusa.

W dziale prawnym znajdziemy dwa artykuły. Pierwszy dotyczy zmian w procedurze sądowo-administracyjnej. Natomiast Izabela Pruszyńska omawia sytuację, w której wylicytowaliśmy nieruchomość , jednak uchylamy się od wypełnienia warunków licytacji. Polecamy zapoznać się z artykułem, ponieważ skutki uchybienia są dość rygorystyczne!

Na koniec  chcemy jeszcze wspomnieć, że Russell Bedford znalazło się wśród największych firm szkoleniowych pod względem przychodów według rankingu Book of Lists. Jest nam podwójnie miło, ponieważ nasza firma świadczy usługi szkoleniowe od niespełna roku! W tym miesiącu nasz dział marketingu i szkoleń rozpoczął współpracę z Magdaleną Malicką. Zapraszamy zatem Państwa na dwa szkolenia: „Szczęście jako sukces i spełnienie, czyli zmiana jest możliwa” oraz „Komunikacja bez ograniczeń, czyli porozumiewanie się jest możliwe”. Polecamy!

Życzę przyjemnej lektury

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne w projekcie tarczy antykryzysowej – rozbieżności interpretacyjne - Russell Be… https://t.co/uXJKhdgNy7
5hreply
RB__Poland RT @RussellBedford: Our CEO answers questions on how the network is dealing with the current situation. https://t.co/EmmgMBXpUe
RB__Poland Specustawa dotycząca Tarczy Antykryzysowej – opcje wsparcia w zakresie podatków i poprawki Senatu - Russell Bedford https://t.co/23QitSsNgn
RB__Poland Płynność finansowa w dobie koronawirusa. Darowizna w rodzinie a podatek - Russell Bedford https://t.co/wTDMzHh9MA