RB Magazine numer 8

We wrześniu oddajemy do Państwa  dyspozycji kolejny numer naszego magazynu.  Chcemy Państwu bardzo podziękować, ponieważ z miesiąca na miesiąc nasze czasopismo cieszy się coraz większą popularnością z Państwa strony. Dziękujemy serdecznie i obiecujemy zrobić wszystko, aby prezentowane przez nas zagadnienia były jak najciekawsze.

 

Według  najnowszego rankingu Accountancy Age zajęliśmy 16 miejsce! Takie informacje są dla nas zawsze bardzo budujące, bo świadczą o Państwa zaufaniu do nas.

Głównym tematem numeru jest artykuł Leszka Dudkiewicza, który opowiada o kampanii informacyjnej Ministerstwa Finansów, mającej na celu uchronienie młodych ludzi przed tzw. karuzelą podatkową.  Akcja ministerstwa  nazywa się „Nie daj się zrobić w słupa”.

W tym miesiącu stawiamy na podatki.  Nasz zespół podatkowy stara się na bieżąco opisywać zagadnienia  istotne dla Państwa. We wrześniowym numerze polecamy  tekst Jacka Kalinowskiego, dotyczy on tematu opodatkowania nieodpłatnych świadczeń pracowniczych, które wciąż budzą kontrowersje. Dr Andrzej Dmowski porusza wątek  opodatkowania odszkodowania od Skarbu Państwa z tytułu odpowiedzialności za błąd fiskusa.

W dziale prawnym znajdziemy dwa artykuły. Pierwszy dotyczy zmian w procedurze sądowo-administracyjnej. Natomiast Izabela Pruszyńska omawia sytuację, w której wylicytowaliśmy nieruchomość , jednak uchylamy się od wypełnienia warunków licytacji. Polecamy zapoznać się z artykułem, ponieważ skutki uchybienia są dość rygorystyczne!

Na koniec  chcemy jeszcze wspomnieć, że Russell Bedford znalazło się wśród największych firm szkoleniowych pod względem przychodów według rankingu Book of Lists. Jest nam podwójnie miło, ponieważ nasza firma świadczy usługi szkoleniowe od niespełna roku! W tym miesiącu nasz dział marketingu i szkoleń rozpoczął współpracę z Magdaleną Malicką. Zapraszamy zatem Państwa na dwa szkolenia: „Szczęście jako sukces i spełnienie, czyli zmiana jest możliwa” oraz „Komunikacja bez ograniczeń, czyli porozumiewanie się jest możliwe”. Polecamy!

Życzę przyjemnej lektury

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelna

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przeprowadzanie inwestycji na obszarach Natura 2000 - Russell Bedford Poland https://t.co/Y93sRBhiuX
15hreply
RB__Poland Ceny transferowe. Japońska reforma podatkowa - Russell Bedford Poland https://t.co/G3H1Jeku2n
RB__Poland RB dla @Forbes Podatek GAFA wymierzony w amerykańskie korporacje oznacza konkretne wpływy do budżetu. Jednak rząd M… https://t.co/O4PtZ6SwAt
RB__Poland Drużyna Russell Bedford pobiegnie w Runmageddonie! 💪💪💪 https://t.co/A3Y47wpyK6 https://t.co/YYt5eQXNtB