RB Magazine numer 6

Kolejny miesiąc i kolejny sukces! Według Rankingu Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej nasza firma uplasowała się w pierwszej dwudziestce tegoż rankingu. Niezmiernie nam miło!

 

W tym miesiącu głównym tematem numeru jest artykuł Rafała Dąbrowskiego poświęcony zmianą w dokumentacji cen transakcyjnych  -  zachęcamy do zapoznania się z nim.

Przygotowaliśmy dla Państwa  również rozbudowaną rubrykę dotyczącą podatków, w której znajdą Państwa takie tematy jak: „Wymiana informacji o podatnikach między Polską i USA”, „Handel elektroniką na celowniku organów kontroli skarbowej” czy „ „Podatek  liniowy od dochodów ze świadczenia usług” oraz wiele innych zagadnień, które przygotowali nasi specjaliści.

Czerwcowy dział dotyczący optymalizacji zawiera dwa artykuły dra Rafała Nawrota, pochodzące z jego książki „Międzynarodowe unikanie opodatkowania dochodu w prawie polskim”.  Dotyczą one spółek offshore w międzynarodowym planowaniu podatkowym oraz poruszają kwestię fundacji jako mechanizmu ochrony majątku i optymalizacji opodatkowania dziedziczenia.

Na koniec zachęcamy jeszcze Państwa do zapoznania się z kolejnym  artykułem Krzysztofa Jagody  z cyklu „Odpowiedzialność karna skarbowa a zaległość podatkowa spółki kapitałowej” .

Polecam

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 60

W branży prawniczej kształcenie jest ustawiczne. Po pewnym czasie wchodzi w krew jak oddychanie. Na rynku jest sporo firm, które dają w tym zakresie wsparcie. W gronie tych renomowanych trwa od lat RB Akademia.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Posurfujemy po KRS i dostaniemy PSA dopiero w 2021 r. – wejście w życie elektronicznego postępowania przed KRS i Pr… https://t.co/kC9G6u6epA
15hreply
RB__Poland E-fakturowanie - kolejny pomysł na uszczelnienie systemu VAT I kolejny obowiązek dla przedsiębiorców... https://t.co/fSIMK7Y7Vn
RB__Poland Kolejna autorka wygrywa proces o smog. Być może precedens wymusi w końcu działania, na których skorzystamy wszyscy.… https://t.co/WmEg8mYRTQ