RB Magazine numer 6

Kolejny miesiąc i kolejny sukces! Według Rankingu Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej nasza firma uplasowała się w pierwszej dwudziestce tegoż rankingu. Niezmiernie nam miło!

 

W tym miesiącu głównym tematem numeru jest artykuł Rafała Dąbrowskiego poświęcony zmianą w dokumentacji cen transakcyjnych  -  zachęcamy do zapoznania się z nim.

Przygotowaliśmy dla Państwa  również rozbudowaną rubrykę dotyczącą podatków, w której znajdą Państwa takie tematy jak: „Wymiana informacji o podatnikach między Polską i USA”, „Handel elektroniką na celowniku organów kontroli skarbowej” czy „ „Podatek  liniowy od dochodów ze świadczenia usług” oraz wiele innych zagadnień, które przygotowali nasi specjaliści.

Czerwcowy dział dotyczący optymalizacji zawiera dwa artykuły dra Rafała Nawrota, pochodzące z jego książki „Międzynarodowe unikanie opodatkowania dochodu w prawie polskim”.  Dotyczą one spółek offshore w międzynarodowym planowaniu podatkowym oraz poruszają kwestię fundacji jako mechanizmu ochrony majątku i optymalizacji opodatkowania dziedziczenia.

Na koniec zachęcamy jeszcze Państwa do zapoznania się z kolejnym  artykułem Krzysztofa Jagody  z cyklu „Odpowiedzialność karna skarbowa a zaległość podatkowa spółki kapitałowej” .

Polecam

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac
5hreply
RB__Poland Uzyskanie zgody organu spółki na dokonanie czynności prawnej przez spółkę jest również w interesie kontrahenta - Ru… https://t.co/RB8RGXVIQq
RB__Poland Dodatkowe informacje ws. wykazu podatników VAT - Russell Bedford Poland https://t.co/5JGinMFPtd
RB__Poland Russell Bedford na konferencji #Mazurytobiznes. Zobacz fotorelację: https://t.co/mHMjo3qHDd https://t.co/uh8ru9j9dt