RB Magazine numer 6

Kolejny miesiąc i kolejny sukces! Według Rankingu Doradztwa Podatkowego Rzeczpospolitej nasza firma uplasowała się w pierwszej dwudziestce tegoż rankingu. Niezmiernie nam miło!

 

W tym miesiącu głównym tematem numeru jest artykuł Rafała Dąbrowskiego poświęcony zmianą w dokumentacji cen transakcyjnych  -  zachęcamy do zapoznania się z nim.

Przygotowaliśmy dla Państwa  również rozbudowaną rubrykę dotyczącą podatków, w której znajdą Państwa takie tematy jak: „Wymiana informacji o podatnikach między Polską i USA”, „Handel elektroniką na celowniku organów kontroli skarbowej” czy „ „Podatek  liniowy od dochodów ze świadczenia usług” oraz wiele innych zagadnień, które przygotowali nasi specjaliści.

Czerwcowy dział dotyczący optymalizacji zawiera dwa artykuły dra Rafała Nawrota, pochodzące z jego książki „Międzynarodowe unikanie opodatkowania dochodu w prawie polskim”.  Dotyczą one spółek offshore w międzynarodowym planowaniu podatkowym oraz poruszają kwestię fundacji jako mechanizmu ochrony majątku i optymalizacji opodatkowania dziedziczenia.

Na koniec zachęcamy jeszcze Państwa do zapoznania się z kolejnym  artykułem Krzysztofa Jagody  z cyklu „Odpowiedzialność karna skarbowa a zaległość podatkowa spółki kapitałowej” .

Polecam

Angelika Kozłowska
Redaktor naczelny

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Przestój ekonomiczny lub obniżony wymiar pracy. Jak wypełnić wniosek o dofinansowanie? - Russell Bedford https://t.co/3fU1bXR1fV
8hreply
RB__Poland Ulga w PIT na smart zegarek dla dziecka - Russell Bedford https://t.co/ubiV6BlPJc
13hreply
RB__Poland Prawnicy pro bono – postojowe a forma opodatkowania - Russell Bedford https://t.co/UsnLCMp8ck
18hreply
RB__Poland Setki tysięcy nowojorczyków bez zasiłku dla bezrobotnych. Przez przestarzałą technologię. https://t.co/EVSUnidwZy
23hreply