RB Magazine numer 4

Zespół Russell Bedford co miesiąc stara się poruszać tematy, które mogłyby Państwa zainteresować. W tym numerze przygotowaliśmy relację z cyklu śniadań podatkowych, które odbyły się w Katowicach oraz Warszawie. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dziękujemy!

Tematem przewodnim tego numeru są zamiany w podatku VAT, przyjęte przez sejm, a które wchodzą w życie od 1 lipca 2015. Związane są one z obowiązkiem stosowania tzw. odwróconego podatku VAT - może on okazać się dość uciążliwy dla osób, które wcześniej nie stosowały takiego mechanizmu. Serdecznie polecamy artykuł Wioletty Kajdy na ten temat.

Wszystkich zainteresowanych tematyką podatkową, zapraszamy do naszego działu „Podatki”. Poruszamy w nim m. in. takie zagadnienia jak - opłata rezerwacyjna za mieszkanie, rozliczanie przychodów i kosztów wspólnego przedsięwzięcia czy wyodrębnianie własności lokali w budynku, czyli jak zapłacić niższy podatek od nieruchomości.

Jak wygląda nasza współpraca z Francją? Jakie produkty najczęściej tam sprzedajemy i jak przyczyniło się to do wzrostu eksportu? Co to są „inteligentne specjalizacje” oraz na co Urząd Marszałkowski przeznaczy 350 mln euro? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dziale „Gospodarka”.

Co jeszcze czeka na Państwa w czwartym numerze RB Magazine? Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem Grzegorza Błaszkowskiego, dotyczącym najczęstszych błędów w informacjach finansowych, które mogą obniżyć ich użyteczność i wiarygodność.

W rubryce „Prawo” poruszamy kwestię wniosku o udzielenie zabezpieczenia oraz rozpoczynamy cykl artykułów - odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółek.

Życzymy udanej lektury!

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Tarcza antykryzysowa o krok dalej. Rada Ministrów przyjęła pakiet - Russell Bedford https://t.co/fl2WDSpoMv
RB__Poland Dziennik Gazeta Prawna opublikował najnowszy ranking firm doradztwa podatkowego za 2019 r. W takich chwilach jak ta… https://t.co/xQX9clfKFT
RB__Poland Prawo w czasach pandemii: https://t.co/JQeVBU0e1h
RB__Poland Weszły w życie szczególnie potrzebne zmiany w przedmiocie upadłości konsumenckiej - Russell Bedford https://t.co/l1JD8X9P6k