RB Magazine numer 4

Zespół Russell Bedford co miesiąc stara się poruszać tematy, które mogłyby Państwa zainteresować. W tym numerze przygotowaliśmy relację z cyklu śniadań podatkowych, które odbyły się w Katowicach oraz Warszawie. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dziękujemy!

Tematem przewodnim tego numeru są zamiany w podatku VAT, przyjęte przez sejm, a które wchodzą w życie od 1 lipca 2015. Związane są one z obowiązkiem stosowania tzw. odwróconego podatku VAT - może on okazać się dość uciążliwy dla osób, które wcześniej nie stosowały takiego mechanizmu. Serdecznie polecamy artykuł Wioletty Kajdy na ten temat.

Wszystkich zainteresowanych tematyką podatkową, zapraszamy do naszego działu „Podatki”. Poruszamy w nim m. in. takie zagadnienia jak - opłata rezerwacyjna za mieszkanie, rozliczanie przychodów i kosztów wspólnego przedsięwzięcia czy wyodrębnianie własności lokali w budynku, czyli jak zapłacić niższy podatek od nieruchomości.

Jak wygląda nasza współpraca z Francją? Jakie produkty najczęściej tam sprzedajemy i jak przyczyniło się to do wzrostu eksportu? Co to są „inteligentne specjalizacje” oraz na co Urząd Marszałkowski przeznaczy 350 mln euro? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dziale „Gospodarka”.

Co jeszcze czeka na Państwa w czwartym numerze RB Magazine? Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem Grzegorza Błaszkowskiego, dotyczącym najczęstszych błędów w informacjach finansowych, które mogą obniżyć ich użyteczność i wiarygodność.

W rubryce „Prawo” poruszamy kwestię wniosku o udzielenie zabezpieczenia oraz rozpoczynamy cykl artykułów - odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółek.

Życzymy udanej lektury!

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 60

W branży prawniczej kształcenie jest ustawiczne. Po pewnym czasie wchodzi w krew jak oddychanie. Na rynku jest sporo firm, które dają w tym zakresie wsparcie. W gronie tych renomowanych trwa od lat RB Akademia.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Posurfujemy po KRS i dostaniemy PSA dopiero w 2021 r. – wejście w życie elektronicznego postępowania przed KRS i Pr… https://t.co/kC9G6u6epA
14hreply
RB__Poland E-fakturowanie - kolejny pomysł na uszczelnienie systemu VAT I kolejny obowiązek dla przedsiębiorców... https://t.co/fSIMK7Y7Vn
RB__Poland Kolejna autorka wygrywa proces o smog. Być może precedens wymusi w końcu działania, na których skorzystamy wszyscy.… https://t.co/WmEg8mYRTQ