RB Magazine numer 4

Zespół Russell Bedford co miesiąc stara się poruszać tematy, które mogłyby Państwa zainteresować. W tym numerze przygotowaliśmy relację z cyklu śniadań podatkowych, które odbyły się w Katowicach oraz Warszawie. Spotkania cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem - dziękujemy!

Tematem przewodnim tego numeru są zamiany w podatku VAT, przyjęte przez sejm, a które wchodzą w życie od 1 lipca 2015. Związane są one z obowiązkiem stosowania tzw. odwróconego podatku VAT - może on okazać się dość uciążliwy dla osób, które wcześniej nie stosowały takiego mechanizmu. Serdecznie polecamy artykuł Wioletty Kajdy na ten temat.

Wszystkich zainteresowanych tematyką podatkową, zapraszamy do naszego działu „Podatki”. Poruszamy w nim m. in. takie zagadnienia jak - opłata rezerwacyjna za mieszkanie, rozliczanie przychodów i kosztów wspólnego przedsięwzięcia czy wyodrębnianie własności lokali w budynku, czyli jak zapłacić niższy podatek od nieruchomości.

Jak wygląda nasza współpraca z Francją? Jakie produkty najczęściej tam sprzedajemy i jak przyczyniło się to do wzrostu eksportu? Co to są „inteligentne specjalizacje” oraz na co Urząd Marszałkowski przeznaczy 350 mln euro? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dziale „Gospodarka”.

Co jeszcze czeka na Państwa w czwartym numerze RB Magazine? Zapraszamy do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem Grzegorza Błaszkowskiego, dotyczącym najczęstszych błędów w informacjach finansowych, które mogą obniżyć ich użyteczność i wiarygodność.

W rubryce „Prawo” poruszamy kwestię wniosku o udzielenie zabezpieczenia oraz rozpoczynamy cykl artykułów - odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółek.

Życzymy udanej lektury!

Poprzednie wydania

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Wykorzystywanie treści

Wszelkie prawa do treści zawartych w magazynie są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów magazynu jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności zabronione jest dokonywane bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części magazynu.

RB Magazine

RB Magazine numer 55

Tematy na czasie to split payment, raportowanie MDR, nowa matryca stawek VAT. Zmianom przyglądamy się na bieżąco na naszym portalu i w mediach społecznościowych. W magazynie podsumowujemy najważniejsze z nich, a także zwracamy uwagę na takie, które są równie ważne, ale niekoniecznie „medialne”.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Zapraszamy na wyjątkowe śniadanie podatkowe z Belgijską Izbą Biznesu - Russell Bedford Poland https://t.co/TFGcpqEmac
5hreply
RB__Poland Uzyskanie zgody organu spółki na dokonanie czynności prawnej przez spółkę jest również w interesie kontrahenta - Ru… https://t.co/RB8RGXVIQq
RB__Poland Dodatkowe informacje ws. wykazu podatników VAT - Russell Bedford Poland https://t.co/5JGinMFPtd
RB__Poland Russell Bedford na konferencji #Mazurytobiznes. Zobacz fotorelację: https://t.co/mHMjo3qHDd https://t.co/uh8ru9j9dt