środa, 24 październik 2018 09:45

Studenci prawa na warsztatach praktycznych w siedzibie Russell Bedford

W dniu 19 października br. w siedzibie naszej firmy gościliśmy liczne grono studentów prawa. Mieli oni okazję skorzystać z warsztatów praktycznych w ramach XIX Ogólnopolskiej Konferencji Podatkowej „Podatki i Technologia”, organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz Akademię Leona Koźmińskiego.

Temat główny przeprowadzonych warsztatów to: „Dokumenty podatnika a ich weryfikacja i kontrola realizowane przez organy podatkowe”. Podczas spotkania zostały przedstawione oraz omówione następujące zagadnienia:

1. Praktyczne aspekty wszczęcia postępowań kontrolnych;

2. Dokumentacja dostępna u podatnika – czy organ podatkowym może decydować o formie dokumentów;

3. Znaczenie JPK dla czynności kontrolnych;

4. Rozbudowane obowiązki sprawozdawcze;

5. Analizy przeprowadzane przez kontrolujących;

6. Dokumenty w grupach kapitałowych – wymiana informacji między spółkami, zakres dokumentów wymaganych przez US a tajemnica handlowa przedsiębiorstw.

Warsztaty poprowadził Leszek Dutkiewicz, partner zarządzający Russell Bedford Poland, dyrektor biura w Katowicach. Od 2011 roku związany z kancelarią RBP. Specjalizuje się w zakresie prawa podatkowego i gospodarczego, przede wszystkim w dziedzinie cen transakcyjnych, postępowań podatkowych oraz optymalizacji podatkowej. Autor publikacji o tematyce związanej z prawem podatkowym, cywilnym i międzynarodowym. Doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Nasz zespół

Maciej Tuszyński

adwokat

 

Justyna Kyć

Radca prawny

 

Marta Mędrzyk-Zawadzka

Specjalista ds. marketingu i PR

 

rafal dabrowski1

Rafał Dąbrowski

Kierownik Departamentu Podatków

 

zobacz cały zespół

Aplikuj do nas online

RB Magazine

RB Magazine numer 46

Za nami dwa dni świętowania stulecia odzyskania niepodległości, a przed nami wprowadzenie przepisów, które godzą w interes społeczny. Mowa tu o zawartej w nowej Ordynacji podatkowej projektowanej zmianie raportowania schematów podatkowych. Zmianie, która podważy zaufanie przedsiębiorców między innymi w stosunku do doradców podatkowych.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland TK uznał głosowanie nad ustawą o zniesieniu limitu składek na ZUS jest niezgodną z Konstytucją - Russell Bedford Po… https://t.co/N6J0QrRPy3
10hreply
RB__Poland Podatki zagraniczne: Włochy wprowadzają „podatek cukrowy” i nowelizują zasady amnestii podatkowej - Russell Bedford… https://t.co/2WtBx22Y5y
12hreply
RB__Poland Wnioskowanie o wpis do Wiążącej Informacji Stawkowej  - Russell Bedford Poland https://t.co/nHe6Mu5Rs7
RB__Poland Nowe obowiązki rezygnującego z członkostwa w zarządzie  - Russell Bedford Poland https://t.co/75n3RVFlPb