piątek, 29 kwiecień 2022 07:31

Tydzień poświęcony własności intelektualnej

26 kwietnia co roku obchodzony jest Światowy Dzień Własności Intelektualnej (World Intellectual Property Day). Z tego powodu Polska Izba Rzeczników Patentowych już drugi rok z rzędu organizuje internetowy IP Week, który odbywa się w dniach 25-29 kwietnia.

Organizowane wydarzenia

IP Week 2022 odbędzie się w większości w formie online. Podczas tych kilku dni wystąpią rzecznicy patentowi oraz goście specjalni, jakimi są polscy naukowcy. Zostaną zaprezentowane treści w postaci wystąpień live, felietonów, prelekcji oraz szkoleń. Zajęcia dedykowane są przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy podczas nich zdobyć mogą przydatne informacje. Zaproszenie kierowane jest również do uczelni wyższych oraz szkół ponadpodstawowych.

PIRP podkreśla rolę innowacyjności

W tym roku wybuch wojny na Ukrainie znacząco wpłynął na organizację tego wydarzenia. Organizatorzy postanowili pokazać, jak istotną rolę pełni w naszym życiu technika i innowacyjność. Podczas wystąpień zwraca się uwagę na to, że najnowocześniejsze technologie pomagają walczyć o bezpieczne środowisko, zdrowie, wolność a także pokój. Poszczególne panele dotyczyć będą chociażby geoinformatyki, technologii cyfrowej w animacji kultury czy opatentowania oprogramowania komputerowego. Nie zostaną pominięte również kwestie związane z samym wykonywaniem zawodu rzecznika patentowego.

Dzień otwartych kancelarii

W ramach tygodnia poświęconego własności intelektualnej zorganizowany zostanie dzień porad rzecznikowskich pro bono. Porady te świadczone będą przez wybranych rzeczników patentowych, którzy zostali umieszczeni na liście na www.pirp.org.pl.

 

Masz pytanie z zakresu prawa?

andrzej dmowski1

Warszawa

Andrzej Dmowski

Partner Zarządzający
tel: 22 276 61 80
email: andrzej.dmowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ
RB__Poland Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu na leasingobiorcę - Russell Bedford https://t.co/427FLNijsR