poniedziałek, 30 wrzesień 2019 07:07

Ulgi podatkowe na innowacje – pomożemy rozwinąć Twój biznes

Z dniem 1 stycznia 2019 roku weszły w życie przepisy dotyczące Innovation Box (IP BOX), które mają na celu przede wszystkim zwiększenie atrakcyjności prowadzenia w Polsce określonej działalności gospodarczej – w tym w szczególności działalności w branży IT.

Wprowadzona ulga w wielu przypadkach daje możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów stawką 5% zamiast, jak do tej pory, np. stawką 19%.

Z ulgi IP box mogą skorzystać podatnicy, którzy osiągają dochody z:

- opłat lub należności wynikających z umowy licencyjnej,

- sprzedaży kwalifikowanego prawa własności intelektualnej,

- kwalifikowanego prawa własności intelektualnej uwzględnionego w cenie sprzedaży produktu lub usługi.

Warunkiem do skorzystania z IP Box jest prowadzenie działalności bezpośrednio związanej z wytworzeniem, rozwinięciem lub ulepszeniem prawa własności intelektualnej, np. oprogramowania komputerowego. Co istotne – zastosowanie tej preferencji nie wyklucza możliwości równoczesnego korzystania z funkcjonującej już wcześniej tzw. ulgi B+R.

Jeżeli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej na temat zastosowania preferencyjnej stawki opodatkowania w Waszej działalności, zapraszamy do kontaktu z nami. Stawiamy do Państwa dyspozycji zespół naszych specjalistów, którzy doradzą jak możecie skorzystać z obowiązujących preferencji dla firm z Państwa branży.

Masz pytanie z zakresu podatków?

rafal dabrowski1

Warszawa

Rafał Dąbrowski

Kierownik Deparamentu Podatków
tel: 22 276 61 84
email: rafal.dabrowski@russellbedford.pl

rafal dabrowski1

Katowice

Leszek Dukiewicz

Dyrektor biura w Katowicach
tel: 32 73 13 420
email: leszek.dutkiewicz@russellbedford.pl

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

O Russell Bedford

broszura rb 2020

Witamy

w gronie niezależnych księgowych, audytorów, doradców podatkowych i konsultantów biznesowych, zrzeszonych w sieci Russell Bedford International. Od ponad 35 lat światowa sieć firm konsultingowych Russell Bedford International zapewnia wiedzę finansową i doradztwo biznesowe podmiotom na wielu różnych rynkach i branżach w każdym zakątku świata.

Pobierz broszurę Russell Bedford

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Prawo pracy i ubezpieczenia społeczne w projekcie tarczy antykryzysowej – rozbieżności interpretacyjne - Russell Be… https://t.co/uXJKhdgNy7
4hreply
RB__Poland RT @RussellBedford: Our CEO answers questions on how the network is dealing with the current situation. https://t.co/EmmgMBXpUe
RB__Poland Specustawa dotycząca Tarczy Antykryzysowej – opcje wsparcia w zakresie podatków i poprawki Senatu - Russell Bedford https://t.co/23QitSsNgn
RB__Poland Płynność finansowa w dobie koronawirusa. Darowizna w rodzinie a podatek - Russell Bedford https://t.co/wTDMzHh9MA