piątek, 24 sierpień 2018 08:34

Mecenas Andrzej Dmowski w programie TVN o nowym podatku exit tax

Nowy podatek exit tax oraz zmiany w programie 500 plus – to najważniejsze tematy programu „Bilans” w TVN24 BiS, wyemitowanego w dniu 23.08. Gośćmi prowadzącego Pawła Blajera byli: Andrzej Dmowski, adwokat i doradca podatkowy w firmie Russell Bedford, Arkadiusz Michaliszyn, doradca podatkowy firmy JSLegal, oraz ekonomistka Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek.

Andrzej Dmowski mówił w „Bilansie”, powołując się na doniesienia „Pulsu Biznesu”, że podatek ma mieć dwie stawki podatkowe – 19 procent wartości firmy przenoszonej za granicę i 3 lub 19 procent aktywów finansowych Kowalskiego powyżej 2 milionów złotych.

Dmowski wyjaśnił, że exit tax będzie dotyczył niezrealizowanych zysków kapitałowych z tzw. aktywów pasywnych, czyli np. udziałów w spółce czy akcji. – Jeżeli dana osoba będzie chciała zmienić rezydencję podatkową i niezrealizowane zyski, będą przekraczały 2 mln złotych, to co do zasady ma je objąć stawka 3 procentowa. Jednakże jeżeli na moment przeniesienia tych aktywów lub rezydencji podatkowej nie będzie można określić wzrostu tej wartości, tylko trzeba będzie dokonać oszacowania, to stawka wyniesie 19 procent – mówił Andrzej Dmowski.

Zapraszamy gorąco do obejrzenia programu:

https://tvn24bis.pl/dlafirm,107/zalozenia-podatku-exit-tax,863272.html

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx
21hreply
RB__Poland RB Magazine numer 66 - zapraszamy do pobierania za darmo https://t.co/6vybR1p617 https://t.co/8Pt3AgJ8k7
RB__Poland Russell Bedford kontynuuje ekspansję w Afryce - Russell Bedford https://t.co/gdO2jpjBLV
RB__Poland Podwyższenie kapitału zakładowego z innych kapitałów spółki jest dochodem z udziału w jej zyskach (PIT) - Russell B… https://t.co/xDu3ObSmI3