czwartek, 09 czerwiec 2022 07:35

9 czerwca – zamkniecie punktu PESEL na Stadionie Narodowym

Od 19 marca 2022 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie funkcjonował punkt, w którym obywatelom Ukrainy wydawane były numery PESEL. Punkt zakończył dziś swoją działalność po osiemdziesięciu trzech dniach funkcjonowania.

Po 9 czerwca br. uchodźcy z Ukrainy będą mogli dostać numer PESEL, udając się do Delegatur Biura Administracji i Spraw Obywatelskich znajdujących się w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy.

Obywatele Ukrainy po otrzymaniu numeru PESEL mogą w pełni skorzystać z pomocy oferowanej przez polski rząd czy jednostki samorządu terytorialnego. Sąsiedzi zza wschodniej granicy dzięki numerowi zyskają również prawo do legalnej pracy oraz bezpłatnej edukacji. Numer PESEL jest niezbędny w celu załatwienia takich formalności jak założenie konta w banku czy ubieganie się o świadczenia rodzinne z ZUS.

Od pewnego czasu punkt nadawaniu numerów PESEL znajdujący się na Stadionie Narodowym cieszył się mniejszą popularnością.

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Przekształcenie spółki a własność nieruchomości rolnych i leśnych - Russell Bedford https://t.co/gUAcRq8b5A
11mreply
RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ