czwartek, 12 maj 2022 07:54

Mecenas Dmowski wystąpi podczas Konferencji „Kierunki ewolucji opodatkowania dochodów osób prawnych i innych jednostek organizacyjnych”

Ogólnopolska Konferencja Naukowa organizowana przez Wydział Prawa i Administracji UW odbędzie się 20 maja w Warszawie oraz online. Podczas wydarzenia jako panelista i prowadzący wykład wystąpi mecenas Andrzej Dmowski, partner Russell Bedford Poland.

Konferencja jest poświęcona podatkowi dochodowemu od osób prawnych (CIT).  Celem konferencji jest podsumowanie dotychczasowego dorobku legislacyjnego i orzeczniczego dotyczącego podatku dochodowego od osób prawnych oraz ocena efektywności fiskalnej i sprawiedliwości społecznej tego podatku, a także dyskusja nad perspektywami zmian w świetle aktualnej sytuacji społeczno-gospodarczej. W toku konferencji przewidziane są referaty i dyskusja panelowa (z możliwością wypowiedzi każdego z uczestników), które podsumuje monografia pokonferencyjna wydana w jednym z renomowanych („punktowanych”) wydawnictw.

Do udziału w konferencji zapraszamy pracowników naukowych, sędziów sądów administracyjnych, pracowników organów podatkowych i wymiaru sprawiedliwości oraz praktyków i dziennikarzy, a przede wszystkim przedsiębiorców, jak też studentów i doktorantów.

W programie Konferencji przewidziano wykład dr. Andrzeja Dmowskiego, który powie o tym, czy tzw. estoński CIT jest korzystną formą opodatkowania.

Konferencja odbędzie się w trybie hybrydowym: Prelegenci i zaproszeni goście będą zgromadzeni na auli WPiA UW, natomiast pozostali uczestnicy – zdalnie w trybie online.  Link do udziału w wydarzeniu zostanie przesłany na adres e-mail podany przy rejestracji.

Uczestnictwo w konferencji jest odpłatne (z wyłączeniem studentów, doktorantów i pracowników naukowych WPiA UW oraz imiennie zaproszonych Gości). Opłata konferencyjna wynosi 100 zł.

Szczegóły i rejestracja na stronie internetowej WPiA UW: https://wpia.uw.edu.pl/pl/konferencje/kierunki-ewolucji-opodatkowania-dochodow-osob-prawnych-i-innych-jednostek-organizacyjnych.

Kontakt z organizatorami konferencji:

w sprawach naukowych: dr Krzysztof Radzikowski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,

w sprawach organizacyjnych: Sekcja Promocji WPiA UW, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Polski ład 2022

okladka polski lad

Polski ład to jeden z największych projektów rewolucjonizujących polskie prawo podatkowe. Wprowadza do niego wiele nowych praw, a także rozwiązania, które przez lata nie mogły się przebić, negowane przez przedsiębiorców, a nawet ich Rzecznika, jak np. de facto likwidację podatku liniowego. W niniejszej publikacji przedstawiamy najważniejsze zmiany.

Pobierz poradnik

Facebook

Twitter

RB__Poland Krajowy System e-Faktur – planowane zmiany dotyczące uprawnionych podmiotów - Russell Bedford https://t.co/aADFLivWTJ
RB__Poland Stawka VAT przy refakturowaniu kosztów ubezpieczenia przedmiotu leasingu na leasingobiorcę - Russell Bedford https://t.co/427FLNijsR