poniedziałek, 23 kwiecień 2018 10:33

Spotkanie nad dachami Krakowa. Relacja z krakowskiego śniadania prawno-podatkowego

W dniu 20 kwietnia 2018 r. spotkaliśmy się z naszymi klientami i gośćmi na śniadaniu prawno-podatkowym w przemiłej scenerii krakowskiego hotelu Kossak, w restauracji Oranżeria nad dachami Krakowa.

 

Podczas krótkiego spotkania doradcy Russell Bedford Poland przedstawili praktyczne problemy, pojawiające się na gruncie przepisów obowiązujących w 2018 roku. Wiodąca tematyka spotkania to: zabezpieczenie zobowiązań umownych w obrocie gospodarczym, a także zmiany w praktyce organów podatkowych na początku 2018 roku – podatki dochodowe, ceny transferowe.

Rozmawialiśmy na temat praktycznych aspektów związanych z kontraktami handlowymi oraz przygotowaniem się na wypadek kontroli dotyczącej cen transferowych. Mecenas Joanna Chruściel przedstawiła różne sposoby zabezpieczania wykonania umów, zarówno te powszechnie stosowane, jak i mniej znane, stanowiące ciekawą alternatywę w różnych aspektach działalności gospodarczej. Leszek Dutkiewicz przedstawił praktyczne aspekty sporządzania dokumentacji podatkowych według aktualnych wymogów, wskazując możliwe oczekiwania organów podatkowych w zakresie cen transferowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego spotkania.

{gallery}galerie/sniadanie-krakow:340:220::{/gallery}

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z prezentowaną tematyką pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Ulga na robotyzację – kiedy i w jaki sposób można z niej skorzystać? - Russell Bedford https://t.co/MFuSyhV4ds
13hreply
RB__Poland Prawnicy wetują zmiany w zakresie wyłączenia jawności rozpraw - Russell Bedford https://t.co/JRGzDYSKHy
RB__Poland Możliwe przesunięcie terminu instalacji kasy on-line - Russell Bedford https://t.co/4KeOG92iFy
RB__Poland Czy prawo do oddychania czystym powietrzem jest dobrem osobistym? - Russell Bedford https://t.co/2K8kpYDJSk