poniedziałek, 27 wrzesień 2021 20:13

Mocna pozycja Russell Bedford Księgowość według rankingu IAB World Survey

Księgowość w ubiegłym roku stanowiła duży portfel dochodów sieci Russell Bedford International. Na tym polu odnotowaliśmy 9 proc. wzrost, co poświadcza raport International Accounting Bulletin’s World Survey 2021.

 W aktualnym wydaniu raportu, podsumowującego działanie światowych sieci w roku 2020, Russell Bedford International odnotowuje 9 proc. wzrost na polu usług księgowych. Na usługach tego typu grupa zarobiła w ubiegłym roku 172,1 mln $.

Księgowość, sprawozdawczość finansowa i rozliczenia podatkowe są bardzo ważnymi obszarami działalności każdego przedsiębiorstwa, nie powinny jednak absorbować zarządów firm. Outsourcing księgowy pozwala na przekazanie procesów księgowych i kadrowo-płacowych profesjonalnej firmie doradczej, a w rezultacie uwolnienie zarządu firmy i kluczowych pracowników od obowiązków i odpowiedzialności za stronę księgową ich biznesu, umożliwiając koncentrację wszystkich zasobów firmy na strategicznych działaniach, rozwoju biznesu i budowaniu sukcesu rynkowego.

Jako część międzynarodowej sieci consultingowej zatrudniamy  najlepszych księgowych, doradców podatkowych i biegłych rewidentów, posiadających wszechstronną wiedzę księgową w zakresie polskich i międzynarodowych standardów rachunkowości.

Nasze zintegrowane podejście, dostęp do specjalistycznej wiedzy finansowo-księgowej, bieżąca współpraca departamentu księgowego, podatkowego, IT oraz finansowego z globalną siecią konsultantów Russell Bedford, a także znajomość najnowocześniejszych rozwiązań informatycznych, pozwalają nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie, spełniające wymagania najbardziej wymagających klientów.

Usługi księgowe obejmują w szczególności:

 • Prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z przepisami polskiej ustawy o rachunkowości / standardami międzynarodowymi;
 • Opracowanie i aktualizację planu kont;
 • Sporządzanie miesięcznych, kwartalnych oraz rocznych raportów na potrzeby zarządcze;
 • Sporządzanie raportów do GUS i NBP;
 • Sporządzanie rocznych sprawozdań finansowych;
 • Świadczenie usług z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych (CIT compliance):
  • Kalkulacja zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych CIT;
  • Sporządzenie rocznej deklaracji CIT-8;
  • Okresowe przeglądy poprawności rozliczeń w zakresie CIT;
  • Wskazanie obszarów planowania podatkowego w zakresie CIT i potencjalnych oszczędności podatkowych.
 • Świadczenie usług z zakresu podatku od towarów i usług (VAT compliance):
  • Prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży;
  • Sporządzanie miesięcznych deklaracji VAT-7;
  • Wypełnianie kwartalnych zestawień podsumowujących w zakresie VAT w handlu wewnątrzwspólnotowym;
  • Sporządzanie miesięcznych deklaracji Intrastat;
  • Przeprowadzanie okresowych przeglądów poprawności kalkulacji podatku VAT.
  • Wskazywanie obszarów ryzyka podatkowego oraz optymalizacji podatkowej w zakresie podatku VAT.
 • Obsługa kadrowo-płacowa (więcej, patrz: Rozliczenia kadrowo-płacowe).

 

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Rozliczanie środków z tarczy antykryzysowej

poradnik

Po ponad roku pandemii trwa już proces rozliczania środków pozyskanych między innymi z Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR). Warto zabezpieczyć się na tę okoliczność i dowiedzieć na co zwrócić uwagę przy rozliczaniu subwencji i w jaki sposób przygotować dokumentację ujmującą jej wydatkowanie.

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Rozprawy bardziej punktualne, ale mniej kulturalne – Obywatelski Monitoring Sądów 2021 - Russell Bedford https://t.co/8dhPH6NVKI
RB__Poland Co należy wiedzieć o prostej spółce akcyjnej oraz jakie są jej wady i zalety? - Russell Bedford https://t.co/0CxNXkMN1o
RB__Poland Przedsiębiorcy dyskutowali na temat zmian podatkowych Polskiego Ładu – nowe zasady rozliczania składki zdrowotnej w… https://t.co/ju5uHHU8AI
RB__Poland Nowe formy zwolnień z kas w związku pakietem e-commerce - Russell Bedford https://t.co/jmQrLTffGs