poniedziałek, 08 maj 2017 19:41

Katowickie śniadanie prawno-podatkowe już za nami

W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyła się kolejna edycja Katowickiego śniadania prawno-podatkowego na które zaprosiliśmy osoby zainteresowane tematyką związaną z restrukturyzacjami oraz cenami transferowymi.

 

 Śniadanie rozpoczął Prezes Zarządu Russell Bedford dr Andrzej Dmowski

O tym jakim zainteresowaniem cieszy się ta tematyka świadczy fakt, że już na dwa tygodnie przed spotkaniem wszystkie dostępne miejsca były zarezerwowane.

W pierwszym bloku doradcy restrukturyzacyjni mec. Grzegorz Piotrowicz oraz mec. Michał Zawiła przedstawili rodzaje postępowań restrukturyzacyjnych wyjaśniając różnice pomiędzy poszczególnymi postępowaniami  uregulowanymi ustawą Prawo restrukturyzacyjne oraz wskazując możliwości jakie oferują takie postępowania wobec firm i osób zagrożonych upadłością. Prowadzący wyjaśnili również w jaki sposób upadłość konsumencka może być pomocna dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które znalazły się w trudnej sytuacji finansowej.

Po krótkiej przerwie Pan Leszek Dutkiewicz komentował zmiany dotyczące obowiązków dokumentacyjnych cen transferowych jakie od 2017 r. dotyczą przedsiębiorstw powiązanych, wskazując w jakich sytuacjach nowe wymogi oznaczają zwiększenie zakresu wymaganej informacji, w jakich sytuacjach część wymogów nie będzie ich dotyczyć oraz kiedy podatnicy będą obowiązani sporządzać analizę porównawczą a kiedy będą mogli skorzystać z przewidzianych wyjątków. Prowadzący przedstawił również metodologię działań organów podatkowych wobec przedsiębiorstw powiązanych oraz wskazał planowane kierunki kontroli podatkowych.

Zaproszeni przez nas goście aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając prowadzącym szereg pytań. Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do śledzenia naszej witryny, na której będziemy informować o kolejnych wydarzeniach.

Fotorelacja z wydarzenia

{gallery}galerie/sniadaniekatowice21042017:320:220::{/gallery}

Kariera

Chcesz rozpocząć karierę w dynamicznej międzynarodowej, prężnie rozwijającej się organizacji, stawiasz na rozwój zawodowy, sukces i karierę – prześlij do nas swoją aplikację, nie omijamy żadnego życiorysu!

Aktualne oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Biuro prasowe

Prawo do publikacji możliwe jest po skontaktowaniu się z naszym działem PR.

Zapraszamy do zamawiania komentarzy. Nasi eksperci udzielają wypowiedzi m.in. dla magazynu Forbes, dla Pulsu Biznesu, dla Gazety Finansowej i Rzeczpospolitej. Pozostajemy do Waszej dyspozycji.

 

więcej

Poradnik antykryzysowy

broszura rb 2020

Specustawa w praktyce

Pandemia tzw. koronawirusa (SARS-CoV-2, COVID-19) zmienia bardzo wiele aspektów prawa. Przepisy mające dać wsparcie pracownikom, przedsiębiorcom, pracodawcom i innym podmiotom gospodarczym, wprowadzone specustawą z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

Pobierz poradnik

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Feedforward zamiast feedbacku – jak zwiększyć efektywność organizacji - Russell Bedford https://t.co/UYkn6qWxBx
22hreply
RB__Poland RB Magazine numer 66 - zapraszamy do pobierania za darmo https://t.co/6vybR1p617 https://t.co/8Pt3AgJ8k7
RB__Poland Russell Bedford kontynuuje ekspansję w Afryce - Russell Bedford https://t.co/gdO2jpjBLV
RB__Poland Podwyższenie kapitału zakładowego z innych kapitałów spółki jest dochodem z udziału w jej zyskach (PIT) - Russell B… https://t.co/xDu3ObSmI3